AWF

TuWrocław: Jest odpowiedź ministerstwa na apel w sprawie Stadionu Olimpijskiego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie odpowiedziało na apel wrocławian, którzy sprzeciwiają się sprzedaży przez AWF nieruchomości na terenie zabytkowego kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Przedstawiciele resortu zwrócili się do wojewódzkiej konserwator zabytków o analizę całej sprawy. O zaangażowaniu mieszkańców w obronę Stadionu Olimpijskiego pisaliśmy już w połowie kwietnia. W ostatnich tygodniach cała sprawa nabrała tempa, a …

TuWrocław: Jest odpowiedź ministerstwa na apel w sprawie Stadionu Olimpijskiego. Read More »

Pływackie eliminacje do Olimpiad Specjalnych na Sępolnie.

10 listopada (czwartek) odbędzie się na Sępolnie VI Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, który rozpocznie się o godz. 10.00 na krytej pływalni AWF przy ul. Mickiewicza. Najprawdziwsi Sportowcy Świata – niepełnosprawni intelektualnie, ale sprawni fizycznie, wezmą udział w VI Dolnośląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Na basenie Akademii Wychowania Fizycznego sportowcy walczyć będą o udział w igrzyskach olimpijskich.

Kompleks sportowy na Polach Marsowych

Już na Lipiec planowane jest otrawcie Nowego centrum sportowego na Polach Marsowych. Właścicielem i zarządcą terenu jest Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Inwestycja kosztowała blisko 33 mln zł. Dofinansowanie Unii Europejskiej wyniosło ponad 23 mln, a pozostałą część – 7,2 mln – dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.