Kompleks sportowy na Polach Marsowych

Już na Lipiec planowane jest otrawcie Nowego centrum sportowego na Polach Marsowych. Właścicielem i zarządcą terenu jest Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Inwestycja kosztowała blisko 33 mln zł. Dofinansowanie Unii Europejskiej wyniosło ponad 23 mln, a pozostałą część – 7,2 mln – dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W skład nowego kompleksu sportowego wchodzą 3 pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, w tym 2 z naturalną nawierzchnią trawiastą a jedno z trawy sztucznej,zespół boisk o nawierzchni poliuretanowej, na których będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę ręczną, oraz boiska z podłożem z piasku.

Jako, że inwestycja jest finansowana ze środków Uni Europejskiej – władze Akademi Wychowania Fizycznego musiały zgodzić się na nieodpłane udostępnianie obiektu przez 5 lat. I chociaż boiska mają być darmowe do 2016 roku, nie zagrają na nich zwykli mieszkańcy. W końcu jesteśmy w Polsce i dla zwykłych obywateli nie buduje się kompleksów sportowych. Nie ważne, że 70% kosztów inwestycji zagwaranowała UE a prawie 22% Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak opowiada Zdzisław Paliga, kanclerz AWF – Kompleks będzie służył celom dydaktyczno-naukowym uczelni. Będą się tam odbywały zajęcia rekreacyjne i imprezy sportowe – mówi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x