Pływackie eliminacje do Olimpiad Specjalnych na Sępolnie.

zawody pływackie

10 listopada (czwartek) odbędzie się na Sępolnie VI Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, który rozpocznie się o godz. 10.00 na krytej pływalni AWF przy ul. Mickiewicza.

Najprawdziwsi Sportowcy Świata – niepełnosprawni intelektualnie, ale sprawni fizycznie, wezmą udział w VI Dolnośląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Na basenie Akademii Wychowania Fizycznego sportowcy walczyć będą o udział w igrzyskach olimpijskich.

W zawodach wezmą udział sportowcy powyżej 8. roku życia, podzieleni na maksymalnie sześcioosobowe grupy startowe. – Misja, jaka przyświeca nam przy organizacji olimpiad specjalnych, to wyrównywanie szans wszystkich niepełnosprawnych intelektualnie uczestników – mówi Alicja Pacześniak, współorganizatorka tegorocznych zawodów, która od pracuje z niepełnosprawną intelektualnie młodzieżą w Zespole Szkół Stowarzyszenia „Handicap”. – Chcemy wszystkim zawodnikom Olimpiad Specjalnych dać możliwość nie tylko rozwijania ich sprawności fizycznej, ale także zaprezentowania umiejętności, doświadczania radości z wygranej i nawiązania relacji z innymi zawodnikami – dodaje.

W zawodach, które są przepustką do ogólnopolskich kwalifikacji Olimpijskich, wystartuje ok. 120 zawodników z 17 różnych sekcji pływackich z całego województwa.

Oficjalna ceremonia otwarcia Mityngu Pływackiego, czyli przysięga, wciągnięcie olimpijskiej flagi i hymn rozpocznie się o godz. 10.00.Zawody oficjalnie zakończyć się mają ok. godz. 14.00.

Organizacja takich zawodów jest oczywiście wyzwaniem, ale nie różni się ono wiele, od tradycyjnej sportowej rywalizacji. Tak jak w przypadku każdej imprezy zostały poinformowane wszystkie służby, natomiast dodatkową pomocą przy organizacji zawodów służyć będzie 50 wolontariuszy. Gośćmi wrocławskich zawodów będą m.in. władze Akademii Wychowania Fizycznego na czele z dr. hab. Andrzejem Rokitą, Prorektorem do Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego, a także Ilona Trzciańska–Senger, członek zarządu Olimpiad Specjalnych, Barbara Ficner przewodnicząca Stowarzyszenia na rzecz Wyrównywania Szans Rozwojowych Dziecka o Obniżonej Sprawności HANDICAP oraz Jarosław Delewski, wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta we Wrocławiu. Gwiazdą zawodów będzie wrocławianka Dominika Konior, srebrna medalistka tegorocznych XIII Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x