Jednak Pola Marsowe dla każdego!

 

Jeden z większych kompleksów ogólnosportowych zostanie otwarty już w lipcu na Polach Marsowych. Ostatnio donosiliśmy, że miał być on dostępny jedynie dla studentów Akademi Wychowania Fizycznego oraz dla uczestników większych zorganizowanych imprez sportowych.

Ostatecznie władze AWFu zgodziły się by na obiekt mogli wchodzić wrocławianie i korzystać z niego do woli.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania, ponieważ otrzymaliśmy od mieszkańców wiele głosów i maili związanych z tą sytuacją.

„[…] Przez pięć lat wrocławska uczelnia nie może pobierać opłat za wynajem boisk nowego centrum sportowego przy ul. Mickiewicza, a za ich eksploatację będzie musiała płacić z własnego budżetu. Dlatego nie chciała udostępniać kompleksu każdemu chętnemu. Zakładano, że z obiektu będą korzystać tylko sportowcy i naukowcy związani z uczelnią. Jednak ostatecznie AWF zmienił zdanie. […]” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Akademia Wychowania Fizycznego będzie w głównej mierze wykorzystywać boiska do działalności dydaktycznej, jednak po zajęciach akademickich przez kilka godzin tygodniowo będą one udostępniane mieszkańcą Wrocławia. Będzie można korzystać z szatni oraz pryszniców, jednak dostępu do sal sportowych wewnątrz budynku już nie będzie. Jednak napewno większość z nas cieszy się z takiej zmiany stanowiska uczelni.

Za wszystkie obiekty AWF odpowiada dział eksploatacji, który zajmuje się też wynajmem sal i boisk. Kiedy dział otrzyma harmonogram zajęć nowego centrum sportowego, będzie również mógł zaplanować jego udostępnianie wrocławianom. A ponieważ w wakacje zajęć nie ma, najprawdopodobniej mieszkańcy wejdą na boiska już w lipcu.

W takim razie zapraszamy mieszkańców na wspólne mecze już w lipcu. Na pewno będziemy wspólnie organizować drużyny dla wszystkich – informacje znajdą Państwo na portalu w specjalnej sekcji na FORUM.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x