Pijafka podsumowuje październik

Pijafka

Z początkiem roku akademickiego nadeszły kolejne okazje, aby dać coś z siebie innym. Klub Honorowych Dawców Krwi Pijafka zorganizował trzy akcje krwiodawstwa, na których zainteresowani mogli podzielić się najcenniejszym darem serca- własną krwią.

Trzecia z kolei październikowa akcja odbyła się w akademiku T-16 Politechniki Wrocławskiej. W Kreślarni nie zawiedli licznie przybywający na akcję studenci, którzy chętnie dzielili się krwią z potrzebującymi. Tego dnia 79 osób oddało krew, co spowodowało, że w ciągu wszystkich trzech akcji zebrano prawie 130 litrów tego życiodajnego płynu.

Krwiodawcy bardzo chętnie dzielili się również czekoladami, które zbierane były dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Parkowej. Łącznie Pijafka zebrała 211 czekolad, które z pewnością przyniosły radość podopiecznym ośrodka.

Pozytywnym znakiem jest fakt ciągłego wzrostu liczby zainteresowanych samą ideą oddawania krwi, co potwierdzają osoby zasilające szeregi Honorowych Krwiodawców. Nie liczby jednak okazują się najważniejsze podczas podsumowań akcji krwiodawstwa. Najcenniejszą informacją jest to, że młodzi ludzie wciąż chcą pomagać innym i dzielą się z potrzebującymi w ten jakże prosty sposób.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x