17 kontenerów na odpady wielkogabarytowe już od 6 grudnia!

To chyba najszybciej załatwiona sprawa z miejskimi urzędnikami (i to pozytywnie) w tej kadencji rady. W poniedziałek, wsłuchując się w prośby mieszkańców, wnioskowaliśmy do Ekosystemu o zorganizowanie akcji „Czyste Osiedle” i wystawienie na naszym terenie 17 kontenerów na odpady wielkogabarytowe w wytypowanych przez nas lokalizacjach, uwzględniających zarówno możliwości techniczne, jak i dotychczasową praktykę oraz przyzwyczajenia mieszkańców. Już w środę urzędnicy Ekosystemu oddzwonili, akceptując w pełni pomysł. Akcję przeprowadzimy w dwóch turach, pierwsze kontenery staną 6 grudnia, ostatnie Ekosystem zabierze 16 grudnia.

Nieraz ganiliśmy Ekosystem za opieszałość i biurokratyczne procedury – tym razem pochwalimy. Dziękujemy zarządowi spółki Ekosystem, dziękujemy referentowi działu gospodarki odpadami, pani Annie Komendzie, za tak szybkie załatwienie tej sprawy.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do zapoznania się z konkretnymi terminami oraz lokalizacjami rozmieszczenia kontenerów. Jest szansa pozbyć się niepotrzebych rzeczy, jest szansa poprawić estetykę naszych osiedli przed świętami – wykorzystajmy to!

Ruszamy 6 grudnia (odbiór – 9 grudnia). W I turze 9 kontenerów stanie w następujących lokalizacjach:

1. Jezierskiego/Belwederczyków

2. Monte Cassino/Kosynierów Gdyńskich

3. Skwer Powstańców Warszawskich

4. Waryńskiego/Partyzantów

5. Partyzantów/Becka

6. Pomiędzy Borelowskiego a Sierakowskiego

7. Dembowskiego/Tramwajowa

8. Promień/Sempołowskiej

9. Pugeta/Wittiga

W II turze (13 grudnia – wystawienie, 16 grudnia – odbiór) dalsze 8 kontenerów stanie przy:

10. Kazimierskiej

11. Olszewskiego/Kotsisa

12. Sempołowskiej/Norblina

13. obok. ul. Gersona

14. Noakowskiego/Orłowskiego

15. Bacciarellego/Canaletta

16. Bartoszowice, obok ul. Canaletta 30

17. 9 Maja (pomiędzy nr 54 a 56)

Co wrzucamy do środka? Głównie stare meble i inne odpady wielkogabarytowe. Aby uniknąć pomyłek (na naszych osiedlach zdarzają się także kontenery zamówione prywatnie przez indywidualnych odbiorców) nasze kontenery oznakowane będą plakatami „Kontener do użytku mieszkańców. Rada Osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice”.

źródło: rada osiedla

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x