Wizualizacja nowego placu zabaw na Sępolnie

plac zabaw sępolno

Plac zabaw między ulicami Kosynierów Gdyńskich a Partyzantów jest trakcie budowy, a my zachęcamy do zobaczenia jego wizualizacji. Wizualizację przygotowała Grupa Projektowa isba.

Zgodnie z obietnicą – na prośbę mieszkańców monitorujemy sprawę modernizacji placu zabaw w centralnej części Sępolna, pomiędzy ul. Partyzantów a Pierwszej Dywizji. Pani Joanna Pasierska z zarządu Zieleni Miejskiej poinformowała nas, że w ciągu przyszłego tygodnia (2-6 grudnia) skończą montaż wszystkich urządzeń, a później w ciągu tygodnia doprowadzą cały plac do stanu pierwotnego (m. in. doprowadzone do porządku zostaną rozjechane obecnie trawniki).

W kwestii ogrodzenia placu okazuje się, że inwestor – Zieleń Miejska jest w ogóle przeciwny ogradzaniu placów dla dzieci starszych. Argumentacja: w przeciwieństwie do placów dla dzieci młodszych tutaj zapewniona powinna być swoboda zabawy, a co za tym idzie większa otwarta przestrzeń (ze względu na ustawę grodzone są tylko te place, na których jest piaskownica, czyli te dla dzieci młodszych). Skądinąd, z innych źródeł, docierały do nas sygnały, że we Wrocławiu Straż Miejska wywiera nacisk na inwestorów, by ogradzać place zabaw nawet dla dzieci starszych. Łatwiejsze jest to od pilnowania właścicieli psów w kwestii smyczy i kagańca…

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x