Rusza przebudowa ul. Marco Polo

Dzisiaj (25 listopada) rozpoczęła się przebudowa ul. Marco Polo (dawna ul. Betonowa) na wrocławskich Swojczycach. Remont obejmuje odcinek od ul. Krzysztofa Kolumba (dawna ul. Cementowa) do ul. Ferdynanda Magellana (dawna ul. Węglowa). Wykonawcą jest firma Skanska.  Drogowcy rozpoczęli już roboty przygotowawcze, w ramach których wykonali fragment drogi tymczasowej z płyt betonowych. Jest ona potrzebna, aby omijać zamknięte w pierwszej kolejności skrzyżowanie ul. M. Polo – F. Magellana.

Przebudowa ulicy obejmuje: wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę zjazdu na teren osiedla, nasadzenie zieleni w miejsce wyciętych drzew. Obok jezdni wybudowany zostanie szeroki chodnik, ustawione zostaną lampy, ławki i kosze oraz pojawią się kraty przy drzewach.

Koszt prac, w których partycypuje deweloper to ponad 2,3 mln zł. Termin ukończenia robót zaleć  będzie od pogody. Na prace drogowcy potrzebują około 2 miesięcy.

– Wykonawca, firma Skanska, rozpoczął już roboty przygotowawcze, w ramach których wykonał fragment drogi tymczasowej z płyt betonowych. W pierwszej kolejności zamknięte będzie bowiem skrzyżowanie ul. M. Polo – F. Magellana – tłumaczy Krzysztof Kubicki z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Mieszkania na nowo powstającym osiedlu zakupiło już wielu młodych ludzi, którzy wychowywali się ba Biskupinie, Sępolnie czy Bartoszowicach.

źródło: www.wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x