wystawowa

Wizualizacja ul. Wystawowej i Mostu Zwierzynieckiego

{tv}93MfuT9PPtQ{/tv} W kilku ostatnich miesiącach, niejednokrotnie pisaliśmy o awariach torowiska na moście Zwierzynieckim. W połowie grudnia przed mostem zapadło się torowisko, a w styczniu na kilka minut wstrzymano ruch z powodu niewielkiego pęknięcia torów. Na domiar złego w poprzednim tygodniu MPK wprowadziło zakaz mijania się tramwajów od mostu Zwierzynieckiego do ul. Chałubińskiego. Obecnie pierwszeństwo mają …

Wizualizacja ul. Wystawowej i Mostu Zwierzynieckiego Read More »

W końcu jest decyzja odnośnie remontu mostu Zwierzynieckiego

W kilku ostatnich miesiącach, niejednokrotnie pisaliśmy o awariach torowiska na moście Zwierzynieckim. W połowie grudnia przed mostem zapadło się torowisko, a w styczniu na kilka minut wstrzymano ruch z powodu niewielkiego pęknięcia torów. Na domiar złego w poprzednim tygodniu MPK wprowadziło zakaz mijania się tramwajów od mostu Zwierzynieckiego do ul. Chałubińskiego. Obecnie pierwszeństwo mają te pojazdy, …

W końcu jest decyzja odnośnie remontu mostu Zwierzynieckiego Read More »

Melomanka: Kniaź Igor po premierze!

Na piątkowej premierze było 4200 widzów. Jest to niebywały sukces, biorąc pod uwagę, że spektakl będzie grany 6 razy, rachunek prosty. Jaki spektakl w Polsce może pochwalić się taką frekwencją, w tak krótkim czasie. Na sobotę zostało sprzedanych wiecej biletów, zapowiedziało się wiele szacownych gości.

Próby do Kniazia Igora fotografuje mieszkaniec Sępolna

Już dzisiaj pierwszy z serii spektakli superwidowiska Kniaź Igor. Od kilku dni trwają próby generalne do tego widowiska. Wszystko zapięte jest już na ostatni guzik by zachwycić widzów. Podczas prób artystom towarzyszył Marek Grotowski, fotograf, mieszkaniec Sępolna, który zawsze wykonuje sesje zdjęciowe dla Opery Wrocławskiej. Otrzymaliśmy od pana Marka kilka zdjęć z próby generalnej.

W tym roku znowu poślizgamy się na Pergoli

Jak co roku miasto przygotowuje się do otwarcia wrocławskich lodowiski. Na 14 listopada planowane jest otwarcie 2 krytych lodowisk przy ulicy Wejcherowskiej oraz Spiskiej. Natomiast na lodowisku przy pergoli poślizgamy się dopiero na początku grudnia. Późniejszy termin rozpoczęcia sezonu łyżwiarskiego na Pergoli jest spowodowany warunkami atmosferycznymi.