Przez 2 weekendy w Hali Stulecia pokaże się Kniaź Igor

Kniaź Igor w Hali Stulecia

Już w listopadzie w Hali Stulecia zostanie wystawione superwidowisko Opery Wrocławskiej – Kniaź Igor Aleksandra Borodina. Przez 2 weekendy zobaczymy 6 pokazów dla publiczności. Wrocławską premierę wyreżyserował Laco Adamik, który „Kniazia Igora” wystawiał już w 1989 roku w warszawskim Teatrze Wielkim.

Kniaź Igor (Książę Igor) to słynna i zarazem jedyna opera Aleksandra Borodina (1833-1887), rosyjskiego neoromantyka. Z uwagi na skomplikowane dzieje tego niedokończonego  utworu każda inscenizacja to prawdziwe wyzwanie dla realizatorów.

Borodin, kompozytor samouk, z wykształcenia lekarz i chemik, był jednym z najbardziej utalentowanych reprezentantów rosyjskiej szkoły narodowej XIX wieku. Obok Musorgskiego, Cui, Bałakiriewa i Rimskiego-Korsakowa współtworzył sławną grupę kompozytorów, zwaną Potężną Gromadką. Inspirowała ich rosyjska muzyka ludowa, narodowa tradycja i historia.

W Kniaziu Igorze Borodin nawiązał do rosyjskiego eposu Słowo o pułku Igora (Słowo o wyprawie Igora), dając w swej operze barwny obraz dwunastowiecznej Rusi. Śmierć uniemożliwiła mu ukończenie operowego eposu, nad którym pracował 18 lat, mimo to do dziś Kniaź Igor z powodzeniem podbija światowe sceny teatrów operowych. Zawdzięcza to niezwykle barwnej muzyce, w której odnajdziemy m. in. tak lubiane przez publiczność Tańce połowieckie.

Spektakle w Hali odbędą się 11, 12, 13, 18, 19 i 20 listopada, o godz. 19, w niedziele o godz. 18.
Bilety kosztują od 45 do 110 zł, bilety VIP 165 zł, ulgowe od 25 do 90 zł.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x