W końcu jest decyzja odnośnie remontu mostu Zwierzynieckiego

Wizualizacja ul. Wystawowa

W kilku ostatnich miesiącach, niejednokrotnie pisaliśmy o awariach torowiska na moście Zwierzynieckim. W połowie grudnia przed mostem zapadło się torowisko, a w styczniu na kilka minut wstrzymano ruch z powodu niewielkiego pęknięcia torów. Na domiar złego w poprzednim tygodniu MPK wprowadziło zakaz mijania się tramwajów od mostu Zwierzynieckiego do ul. Chałubińskiego. Obecnie pierwszeństwo mają te pojazdy, które kursują w kierunku centrum miasta, motorniczowie jadący na Wielką Wyspę, mają obowiązek upewnić się, że z mostu Zwierzynieckiego nie nadjeżdża inny tramwaj. Fatalny stan torowisk powoduje takie wychylenia taboru, że może dojść do kolizji jadących z naprzeciwka pojazdów.

Miasto przekłada remont

Pierwotnie miasto planowało przebudowę ul. Skłodowskiej na rok 2014, jednak po ostatnich wydarzeniach magistrat podjął decyzję o przyspieszeniu inwestycji na wiosnę przyszłego roku. Zgodnie z wizualizacją przygotowaną przez firmę Promost, podczas modernizacji ulicy Curie-Skłodowskiej wydzielone zostanie torowisko a kierowcy będą mieli do dyspozycji 2 pasy w jednym kierunku. Takie rozwiązanie znacząco poprawi przepustowość tego wyjazdu z Wielkiej Wyspy.

Urząd Miejski przygotował też koncepcję zmiany organizacji ruchu na ul. Wystawowej. W założeniach jest powstanie w tym miejscu nowego torowiska, by wszystkie tramwaje (jadące na Sępolno i Biskupin) mogły wysadzić pasażerów tuż pod Halą Stulecia. Jest to kolejny etap przystosowania tych okolic do odciążenia Rynku i stania się jednym z „centrów Wrocławia”. Na ul. Wystawowej ma zostać zlikwidowany parking, a tę funkcję przejmie podziemny parking przy ul. Kopernika.

Most Wschodni a remont Zwierzynieckiego

Na łamach naszego portalu słychać wiele głosów niezadowolenia z powodu opóźniającej się budowy mostu Wschodniego. Zwolennicy powstania tej przeprawy będą mogli do swoich argumentów dołożyć kolejny. Chaos i korki w 2013 roku najprawdopodobniej będą królować w „Zielonych płucach Wrocławia”. Wielka Wyspa, która obecnie posiada 4 przeprawy przez Odrę (nadające się dla komunikacji samochodów), będzie musiała sobie poradzić bez jednej z nich. Nie można zapominać, iż most Chrobrego (prowadzący na Swojczyce) oraz mosty Jagielońskie również wymagają szybkiego remontu. Każda inwestycja drogowa, powoduje, że mieszkańcy Biskupina czy Sępolna będą wiele czasu spędzać w ogromnych korkach, które tworzyć się będą m.in. na ul. Mickiewicza (przebiegającej przez sam środek Parku Szczytnickiego).

Wizualizacja (WIDEO)

{youtube}93MfuT9PPtQ{/youtube}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x