III Biesiada Osiedlowa

III biesiada osiedla Biskupin

Tradycją Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice obecnej kadencji stały się spotkania listopadowe z mieszkańcami i działaczami Osiedla, które z jednej strony są doskonałą okazją do świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a z drugiej – czasem integracji i wspólnego biesiadowania. W tym roku, już trzecie w historii spotkanie, Rada Osiedla zorganizowała dnia 18 listopada przy pętli Biskupin, w LoCal’u.

Wieczorne wspólne biesiadowanie odbywało się w uroczystej, radosnej atmosferze, przy świecach, przy dźwiękach pieśni patriotycznych, w których śpiewanie mógł się włączyć każdy uczestnik spotkania. Obok wszystkich zaangażowanych w lokalne inicjatywy mieszkańców i przedstawicieli szkół, przedszkoli, bibliotek, klubów seniora, Policji, Straży Miejskiej, gościliśmy na naszej biesiadzie Przewodniczącego Komisji ds. Osiedli, Pana Rafała Czepila, a także lokalnych przedstawicieli w Radzie Miejskiej – radnego Szymona Hotałę i radnego Czesława Palczaka.

Do stworzenia podniosłej atmosfery szczególnie przyczyniły się zespoły muzyczne ze szkół z naszego osiedla: Liceum nr 11 i Gimnazjum nr 19, a także pan Edward – senior, który swoją recytacją wierszy o tematyce patriotycznej wzruszył niektórych do łez.

Podczas biesiady odbyło się także rozdanie nagród za zasługi na rzecz rozwoju i integracji życia społecznego Osiedla. Wśród wyróżnionych znalazły się Pani Anna Dadun-Sęk – Przewodnicząca Klubu Seniora „U Św. Rodziny”, Pani Wiesława Wadowska – wieloletnia działaczka Klubu Seniora „U Plebana”, a także Pan Wiesław Filipiak – Dyrektor Liceum nr 11 oraz Pan Jerzy Tomaszewski – historyk sztuki i dziennikarz, który w latach 1990-1994 był radnym pierwszej kadencji Rady Miejskiej Wrocławia.

Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację biesiady: Przewodniczącemu Rady Osiedla, panu Jarosławowi Janasowi, właścicielom LoCal’u, oraz w szczególności pomysłodawczyni i głównej koordynatorce spotkania, pani Iwonie Jędrychowskiej, która w Radzie Osiedla pełni funkcję Wiceprzewodniczącej.

Anna Mazurek
z biuletynu Rady Osiedla – www.rada.osiedla.wroc.pl
jeżeli chcesz zareklamować się w bezpłatnym biuletynie prosimy o kontakt: Grzegorz Kondracki: biuro@treflstudio.pl tel. 663 303 603

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x