Znikający plac zabaw w parku szczytnickim [zdjęcia]

Przeprowadziliśmy dzisiaj kolejną interwencję w odpowiedzi na prośbę naszej mieszkanki. Chodzi o stopniowo zanikający plac zabaw dla dzieci na skwerze w Parku Szczytnickim, nieopodal skrzyżowania al. Różyckiego i ul. Chopina. „Od kiedy uczęszczaliśmy tam z dzieckiem, było to ulubione miejsce zabaw, dopóki nie zaczął on tracić swojej funkcjonalności. Najpierw drewniane konstrukcje zaczęły się rozpadać. Potem, ktoś przejął się ich losem i porobił prowizoryczne zabezpieczenia.” – opisuje pani Katarzyna, mieszkanka Wielkiej Wyspy.

Niemal rok temu większość atrakcji po prostu została rozmontowana i – jak sądziliśmy – wywieziona do remontu. Czyżby stopniowy zanik pięknego skweru świadczył o zmianie jego przeznaczenia? Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na rodzinny wypoczynek, dlatego szkoda, że tak dziwnie „zanika”.

Na szczęśnie plac zabaw w tym miejscu będzie wyremontowany i postawiony jeszcze w tym roku. Jak zapewnia Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, w pierwszej połowie grudnia plac zabaw w tym miejscu będzie gotowy do zabawy dla dzieci. „Rozpisaliśmy przetarg na tę inwestycję, który w tym tygodniu zostanie roztrzygnięty” – opowiada przedstawicielka organu zarządzającego parkami w mieście. Dla dzieci przygotowane zostaną 2 huśtawki, ściana wspinaczkowa, zestaw zabawowy ze zjeżdzalnią oraz samochód w kształcie betoniarki.

Plac zabaw dla dzieci al. Różyckiego i ul. Chopina

W całym parku Szczytnickim przygotowywane są jeszcze 4 miejsca pod inwestycje związane z remontem i stworzeniem miejsc dla rodziców z dziećmi. Brak środków na wszystkie inwestycje z tym związane, powodują konieczność oczekiwania ich odbudowę placy do 2012 roku. Jednak zapewnienia instytucji odpowiedzialnej za nadzorowanie prac pozwalają z zadowoleniem patrzeć w przyszłość.

{joomplu:484} {joomplu:485} {joomplu:486} {joomplu:487}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x