Opalanie – prawdy i mity

Już niedługo jedyną możliwością na nabranie koloru będzie skorzystanie z usług studio solaryjnego. Często jednak tej możliwości towarzyszy szereg obaw związanych z bezpieczeństwem. W poniższym artykule obalamy mity i przedstawiamy prawdy dotyczące opalania w solarium.

Opalanie w solarium szkodzi

Mit. Opalanie w wyspecjalizowanych do tego rodzaju usług gabinetach jest bezpieczniejsze niż kilkugodzinna ekspozycja na słońcu dzięki możliwości kontroli czasu opalania i mocy promieniowania UVA i UVB. Ponadto promieniowanie UVB będąc źródłem witaminy D zmniejsza zachorowania m.in. na zapalenia wirusowe, osteoporozę czy nadciśnienie. Najczęściej kojarzona z opalaniem w solarium choroba – rak skóry – powstaje w konsekwencji poparzeń po solaryjnych i po słonecznych, a nie wskutek opalania. Opalanie w solarium ma również właściwości antydepresyjne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

W solarium skóra starzeje się.

Mit. Niestosowanie się do zaleceń obsługi odnośnie długości seansu opalania czy brak stosowania specjalistycznych kremów ochronnych przyśpiesza proces starzenia się skóry. Jednak korzystanie z solarium w umiarkowanych dawkach adekwatnych do swojego fototypu skóry, stosowanie kremów przed i po opalaniu, używanie specjalnych okularów na oczy, zastosowanie się do porad obsługi w zakresie wyboru odpowiedniego łóżka czy długości seansu opalania ograniczy fotostarzenie się skóry do minimum.

Opalanie w dobrym solarium kosztuje więcej.

Prawda. Profesjonalne studio solaryjne używa wyspecjalizowanych certyfikowanych preparatów do dezynfekcji, wysokiej jakości lamp, nowoczesnych łóżek, które zapewniają komfort bezpiecznego opalania.

Takie studio solaryjne posiadają łóżka spełniające unijne prawo (normę 0,3 W/m2) oraz regularną usługę serwisowania. Wysokiej jakości lampy wydobywają naturalny kolor opalenizny i nie są agresywne dla skóry klienta. Zmniejszają ryzyko wystąpienia oparzeń, a tym samym wyłonienia się ewentualnych kłopotów zdrowotnych. Rozsądne dawkowanie promieniowania w solarium zwiększa kontrolę nad opalenizną. Produkowanie większej ilości pigmentów oraz witaminy D powoduje, że opalenizna dłużej utrzymuje się na skórze. Profesjonalne studio zapewnia przeszkolony przez onkologów i dermatologów personel, który pomoże dobrać odpowiednie parametry opalania, łóżko oraz specjalistyczne kosmetyki.

Dla własnego bezpieczeństwa podczas poszukiwania solarium warto skorzystać z usług profesjonalnego studio jak np. SID Studio Urody mieszczące się na ul. Norwida 32-1. Szczegółowe informacje dotyczące promocji, karnetów, dni i godzin z obniżonymi cenami za opalanie i kosmetyki można uzyskać pod numerem telefonu 504 505 006.

Więcej informacji dotyczących bezpiecznego opalania można przeczytać na stronie Polskiego związku solaryjnego www.pzs.net.pl

Redakcja CP

SID Studio Urody
ul. K.C. Norwida 32-1 (pl. Grunwaldzki)
50-375 Wrocław

tel.: +48 504 505 006
e-mail:studio@solariumsid.pl
www.solariumsid.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x