Zmiany w komunikacji na Grunwaldzkim

W sobotę 7 sierpnia 2010 r. rozpocznie się naprawa nawierzchni torowiska tramwajowego na ulicy Skłodowskiej-Curie od ronda Reagana do ul. Norwida (w kierunku mostu Zwierzynieckiego).
Na czas realizacji robót zostaną wprowadzone następujące zmiany w przebiegu tras linii autobusowych przejeżdżających przez rondo Reagana oraz tramwajów, kursujących do pętli „Biskupin”.

Z eksploatacji zostanie wyłączony peron 4 na rondzie Reagana, zaś na peronie 1 nie będą zatrzymywały się autobusy linii 131, 141 oraz 331 przyjeżdżające z Psiego Pola. Zostanie dla nich uruchomiony przystanek tymczasowy w pobliżu „Pasażu Grunwaldzkiego” przy ul. Skłodowskiej-Curie. Autobusy w kierunku Sępolna i Bartoszowic będą zatrzymywały się w zatoce przy biurowcu „Grunwaldzki Center”.  W związku z prowadzonymi pracami autobusy linii 145, 146 oraz 149 jadące od mostu Grunwaldzkiego w kierunku ronda Reagana będą omijały przystanek „Most Grunwaldzki„, zaś autobusy linii 131, 141 oraz 331 – realizujące kursy od strony ulicy Kochanowskiego – przystanek „Bujwida„.

Ze względu na brak przejezdności torowiska tramwajowego na ul. Skłodowskiej-Curie (od ronda Reagana do ul. Norwida), linie 2 oraz 10 pojadą w kierunku Biskupina przez most Szczytnicki, ul. Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza i dalej obecną trasą przejazdu. W ten sposób zostanie utrzymane bezpośrednie połączenie komunikacją tramwajową południowej części tzw. Wielkiej Wyspy.

Podczas prowadzonych robót zostaną zawieszone linie nr 1 oraz 4 zostaną zawieszone, a na tory wyjadą tramwaje linii okresowej nr 71, która będzie kursowała od Marino do placu Grunwaldzkiego, po trasie obecnej „jedynki”, a następnie do Oporowa po trasie „czwórki”.
Ponadto dla mieszkańców Biskupina i Bartoszowic zostanie uruchomiona linia autobusowa nr 701. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu, i co 15 minut poza, na trasie Plac Grunwaldzki – Norwida – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin – Bacciarellego – Bartoszowice.

Dla pasażerów, jadących z przesiadką zostaną rozszerzone zasady korzystania z biletów. Bilet jednorazowy skasowany w autobusie okresowym 701 będzie ważny przez 90 minut od momentu rozpoczęcia podróży w tramwajach 2, 10, 71 oraz autobusie 710 (i na odwrót). Posiadacze biletów okresowych mogą – bez ponoszenia dodatkowych kosztów – korzystać ze wszystkich autobusów i tramwajów kursujących po obecnych trasach tych linii.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x