Zatrzymani za napady

Policjanci Wydziału Kryminalnego KP Wrocław Śródmieście zatrzymali dwie osoby podejrzewane o napady rabunkowe. To młodzi wrocławianie w wieku 16 i 18-lat. Na cel wybierali nieduże sklepy. Zamaskowani grozili pracownikom przedmiotem przypominającym broń palną.
Do zatrzymań doszło w wyniku realizacji przygotowanej wcześniej przez policjantów. Nieletni został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a jego starszy kolega na jednej z wrocławskich budów, gdzie pracował.
W mieszkaniach obu podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli repliki różnej broni, począwszy od pistoletu, a skończywszy na karabinkach oraz pistolet gazowy. Ponadto zabezpieczono kominiarkę, którą posługiwali się sprawcy.
Policjanci pracujący nad tą sprawą, udowodnili już zatrzymanym co najmniej 8 napadów. Celem były nieduże sklepy spożywcze na terenie wrocławskiego Śródmieścia. Sprawcy kradli gotówkę oraz przedmioty wartościowe, znajdujące się w sklepie, np. telefony komórkowe czy też laptopy.
Policjanci wyjaśniający wszystkie okoliczności tej sprawy sprawdzają, czy zatrzymani nie brali także udziału w innych tego typu zdarzeniach.
Obaj nie byli wcześniej notowani. 16 – latek za czyny, których się dopuścił odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.
Wobec jego starszego kolegi sąd już zastosował dzisiaj, na wniosek prokuratury tymczasowy areszt. Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x