Wczasy dla seniorów

Na ryby na… Mazury Mazury to przepiękny zakątek, który jest przede wszystkim prawdziwym rajem dla amatorów żeglarstwa śródlądowego. Właśnie tutaj bowiem znajduje się wspaniała Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Dzięki sieci kanałów wodnych można bez trudu żeglować po licznych jeziorach przepływając z jednego na drugie. Mazury są jednak również rajem dla osób uwielbiających wędkarstwo.

Choć liczne jeziora mazurskie posiadają status rezerwatów przyrody, bowiem są terenami wyjątkowo cennymi pod względem przyrodniczym, jest bardzo wiele jezior, na których można długimi godzinami, a nawet całymi dniami oddawać się wędkowaniu. Wśród owych jezior można wymienić największe polskie jezioro czyli Śniardwy. Wędkarze podlegają tutaj Gospodarstwu Rybackiemu „Śniardwy”. Wędkować można również na jeziorach takich jak Jagodno, Kisajno, Niegocin, Wojnowo czy Popówka Wielka należącym do Gospodarstwa Rybackiego w Giżycku. Doskonałym jeziorem do wędkowania są także Mamry. Jeżeli wybieramy się w okolice Ełku, możemy uprawiać wędkarstwo na takich jeziorach jak Szóstak Duży, Guzki, Bajtkowo Małe, Bajtkowo Duże, Mleczówka Duża, Mrozy. Okolice Miłomłyna równie są bardzo atrakcyjne (z noclegiem w hotelu na Mazurach – www.milomlynzdroj.pl) – jezioro Karnickie, Gil Wielki, Ilińsk.

Zanim zaczniemy wędkować, musimy pamiętać o tym, aby uiścić opłatę. Możemy to zrobić przykładowo w jednej ze skarbnic kół Polskiego Związku Wędkarskiego, w Urzędzie Pocztowym lub sklepie wędkarskim, które znajdują się na terenie określonego Gospodarstwa Rybackiego. Jeśli tego nie zrobimy, możemy zapłacić sporą karę. Osoby, które należą do Polskiego Związku Wędkarskiego będą płacić nieco mniej niż osoby niezrzeszone. Zanim też zaczniemy łowić na konkretnym łowisku, warto zapoznać się ze szczegółowym regulaminem, aby przypadkowo go nie złamać, co także mogłoby mieć przykre konsekwencje. Jeżeli wybieramy się na Mazury typowo w celu wędkowania, warto skorzystać z jednej z bardzo wielu ofert domków letniskowych czy gospodarstw agroturystycznych, które oferują możliwość darmowego/niedrogiego wędkowania w prywatnych stawach i jeziorach (tylko na terenie Giżycka i w okolicy znaleźć można przynajmniej kilkadziesiąt tego typu ofert). Jeśli nie mamy własnego sprzętu wędkarskiego, nie ma najmniejszego problemu, bo możemy go wypożyczyć w którejś z licznych wypożyczalni.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x