O czym pamiętać jadąc pod namiot?

Biwakowanie pod namiotem to ciesząca się dużym powodzeniem forma spędzania wakacji. Namiot kojarzy się z przygodą i kontaktem z przyrodą, a że w dodatku pobyt na kempingu jest zwykle tańszy od pensjonatów i hoteli, chętnych nie brakuje. Kiedy jednak nie pamiętamy o podstawowych zasadach biwakowania, wakacje w namiocie mogą okazać się traumatycznym przeżyciem. Portal Noclegowo.pl podpowiada jak tego uniknąć.

Jadąc pod namiot nie można zapomnieć przede wszystkim o… namiocie! Wybrać namiot dla siebie nie jest łatwo. Sprzedawcy w sklepach oczywiście chętnie nam pomogą. Warto też poszukać informacji na ten temat w sieci lub podpytać doświadczonych w tej materii znajomych. Na pewno ważna będzie dla nas przestrzeń i wodoodporność materiału, ale nie zapominajmy także o odpowiedniej wentylacji. Przydatnym elementem namiotu jest przedsionek. Waga namiotu będzie miała znaczenie głównie, jeśli podróżujemy rowerem lub pieszo.

Praktycznie niezbędne wyposażenie namiotowe to także śpiwory, maty do spania i turystyczny sprzęt do gotowania. Śpiwór, podobnie jak namiot, należy dopasować do warunków atmosferycznych, z jakimi będziemy się mierzyć. Maty zapewnią dodatkowy komfort, izolując nas od podłoża. Więcej informacji znajdziesz na: www.noclegowo.pl/przewodnik/jak-zakupic-dobry-namiot/

Wiele osób na pewno kusi rozbicie namiotu gdzieś z dala od ludzi, w zupełnej głuszy na łonie przyrody. Trzeba jednak pamiętać, że ustawa o lasach zabrania biwakowania poza przeznaczonymi do tego miejscami. Podobnie jest na terenach parków narodowych. Każdy przyłapany na obozowaniu „na dziko” może zostać ukarany. Pola namiotowe nie dadzą nam takiego poczucia odosobnienia i obcowania z przyrodą, ale przynajmniej nie musimy martwić się o przykre konsekwencje.

Wybierając pole namiotowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sanitariat. Często jest on płatny, ale najważniejsze, aby prysznice nie były brudniejsze niż my, kiedy chcemy z nich skorzystać.

Wiele osób obawia się także kradzieży cennych sprzętów. Zawsze lepiej dmuchać na zimne i zostawiać takie rzeczy samochodzie lub depozycie, o ile pole takim dysponuje. Dobrze jest nie trzymać ich w jednym miejscu (chyba, że jest to sejf). Nic nie zastąpi jednak czujnego oka sąsiadów, więc warto nawiązać przyjaźń z kilkoma pobliskimi biwakowiczami, dzięki czemu nie tylko będziemy bezpieczniejsi, ale także będziemy się doskonale bawić przez cały wyjazd.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x