Światowid – wszystkie strony kultury – rusza nowy sezon zajęć artystycznych!

 

Zainteresowani popołudniowymi zajęciami artystycznymi nie mogą narzekać na wybór w Ośrodku Działań Twórczych Światowid, bo oferta pęka w szwach! Kilka pracowni plastycznych (ceramika, witraż, grafika, malarstwo), grupy teatralne, sekcje muzyczne (wokalna, zespoły młodzieżowe, zajęcia umuzykalniające dla maluchów) i taneczne, warsztaty filmowe. Są też zajęcia hobbystyczne, jak modelarstwo, mała elektronika, czy szachy i brydż – od przedszkolaka do seniora każdy w Światowidzie znajdzie coś dla siebie!


 

Sezon 2014/2015 – nowości w sekcjach stałych ODT Światowid

Początek sezonu, to zawsze dobra okazja, by zaproponować coś nowego. Z racji, że po wakacjach liczba pierwszaków w szkołach podstawowych wzrośnie w Światowidzie od września zaczyna działalność pracownia dla najmłodszych uczniów – Akademia Pierwszaka. Jej rolą jest pomoc dzieciom w najtrudniejszym momencie szkolnej przygody. Zajęcia Akademii, łącząc rozwój artystycznych pasji z zabawą i odpoczynkiem, stworzą najmłodszym uczniom dogodne warunki integracji w grupie rówieśników oraz inspirować będą do poszerzania zainteresowań i prezentowania umiejętności.

Wśród zajęć artystycznych dla dzieci nowością jest również animacja filmowa – warsztaty (prowadzone w grupach wiekowych 7-10 i 10-12) oferują uczestnikom poznanie różnych technik wykorzystywanych w tworzeniu klasycznej animacji poklatkowej.  Pozwalają również  rozwijać zainteresowanie animacją podczas swobodnej twórczości. Młodzi twórcy nauczą się „ożywiać” dziecięce obrazy, będą mieli okazję w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę do samodzielnego tworzenia animacji według własnych pomysłów i inspiracji, począwszy od  scenariusza po wykonanie scenografii oraz animowanych postaci.

Nie tylko dzieciaki mogą liczyć na powakacyjne nowości, ale i panie, które chcą rozwijać swoją taneczną pasję, jak i przekonać się na czym polegają lekcje baletowe zawodowych tancerzy. Zalety nauki tańca klasycznego są powszechnie znane – wystarczy wspomnieć o tym że ćwiczenia rozciągające, stosowane podczas zajęć, zwiększają gibkość kręgosłupa, co przekłada się na  lepszą płynność ruchów i ładne uformowanie sylwetki. Jak rekomendują prowadzący zajęcia tancerze, Magdalena Kurilec i Andrzej Malinowski, zajęcia baletowe dadzą uczestniczkom także relaks i odskocznię od codziennych zajęć, naukę skupienia i dokładności – bycia w pełni tu i teraz oraz ogromną satysfakcję! Zajęcia zaczynają się w październiku.

Przebojem sezonu 2014/2015 będzie natomiast musical. Ruszające od października DZIECIĘCE STUDIO MUSICALU zagwarantuje 8-13 latkom przeżycie wielkiej przygody artystycznej. Młodzi wykonawcy będą mieli okazję nie tylko rozwijać swoje talenty wokalno-taneczne, ale też w atmosferze teatralnej zabawy uczyć się współpracy i pokonywania tremy.  Efektem ich rocznej pracy będzie spektakl musicalowy, którego tytuł – DANCING QUEEN m.in. oznacza, że twórcy spektaklu jako podstawę muzyczną  przedstawienia wykorzystają przeboje szwedzkiej grupy ABBA. Na premierę tego przedsięwzięcia zabukowana jest już scena w Teatrze Capitol! A 21 września o 10.00 Światowid zaprasza na przesłuchania wstępne. Obowiązują zgłoszenia!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x