W nocy jednym pasem przez ul. Wróblewskiego

Drogowcy wykonujący remont kładki przy ul. Wróblewskiego w godzinach: 22.00 – 5.00 będą zajmować jeden pas jezdni. Oznacza to dla kierowców, że ruch nocny, do połowy grudnia, odbywał się będzie wahadłowo.

Firma rozpoczęła remont przeprawy dla pieszych przy zoo w połowie września. Do tej pory robotnicy nie blokowali przejazdu przez ul. Wróblewskiego. W tej chwili prace są na takim etapie, że zajęcie pasa jezdni jest konieczne.

– Remont kładki dla pieszych wymaga przeprowadzenia prac konserwacyjnych u spodu konstrukcji. Z uwagi na ogromny ruch pojazdów ciężarowych poruszających się z nadmierną prędkością przez tą ulicę, nie ma możliwości wykonywania robót na podwieszonym rusztowaniu tak jak to pierwotnie było planowane. jest to niebezpieczne – wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

– W związku z tym prace pod spodem konstrukcji będą wykonywane przy wyłączeniu jednego pasa ruchu. Aby zminimalizować wystąpienie korków w ruchu samochodowym roboty będą prowadzone tylko w godzinach 22.00 – 5.00 – dodaje rzecznik.

Przypomnijmy: remont kładki ma trwać 3 miesiące i przez ten okres kładka jest całkowicie zamknięta dla pieszych. W zakres prac remontowych wchodzi remont płyty pomostu i poprzecznic, renowacja schodów, naprawa podpór kładki oraz wzmocnienie dźwigarów głównych. Do tego robotnicy wykonają odwodnienie kładki, zabezpieczą powierzchnię powłoką antygraffiti i pokryją kładkę antypoślizgową nawierzchnią. Jeszcze w grudniu tego roku kładka powinna być udostępniona dla ruchu pieszych.

Remont pierwszej kładki przy ul. Wróblewskiego był wykonywany dwa lata temu. Przeprawy wybudowano w 1926 r., to bliźniacze konstrukcje o długości 69,2m i szerokości 6m. Wykonawcą remontu jest spółka Polskie Mosty. Koszt inwestycji to ponad 640 tys. zł.

źródło: www.wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x