W grudniu znowu wypiją krew by pomóc innym

Idea krwiodawstwa cieszy się ciągłym zainteresowaniem. Szczególnie młodzi ludzie są pełni zapału i chęci do niesienia pomocy innym. Setki studentów przychodzących na kolejne akcje oddawania krwi dodają wiary w to, że altruizm w dzisiejszym świecie nadal funkcjonuje i motywuje do działania młode pokolenie społeczeństwa.

Klub Honorowych Dawców Krwi Pijafka, działający przy Duszpasterstwie Akademickim Redemptor, zaprasza na zbliżające się akcje krwiodawstwa. Odbędą się one, tradycyjnie już, w miejscach odwiedzanych przez studentów. 13 grudnia (wtorek) krwiodawcy będą mieli szansę podzielić się swoją krwią w Kreślarni w akademiku Politechniki Wrocławskiej T-16 przy ul. Wittiga 4. W kolejnych dniach- 14 i 15 grudnia (środa, czwartek) Pijafka przeniesie się do holu Centrum Dydaktyczno- Naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego przy Pl. Grunwaldzkim 24a. Wszystkie akcje odbędą się w godzinach 10:00-14:00

Poświęcenie chwili czasu dla idei krwiodawstwa owocuje w liczne korzyści: oprócz gwarantowanej satysfakcji każdy, kto odda krew otrzymuje zestaw czekolad i zwolnienie z zajęć. Termin akcji dostosowany jest do uczestników październikowych akcji Pijafki- właśnie mijają dwa miesiące, które są wymaganą przerwą w oddawaniu krwi. Podczas akcji organizatorzy będą zbierać czekolady dla dzieciaków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Aby podzielić się swoją krwią z potrzebującymi, należy być całkowicie zdrowym. Warto przypomnieć, że przynajmniej godzinę przed planowanym oddaniem krwi należy zjeść posiłek. Do zarejestrowania potrzebny będzie dokument tożsamości z numerem PESEL. Więcej na www.pijafka.org.

Daj coś z siebie – podziel się życiem!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x