Uważaj gdzie parkujesz, możesz zostać naznaczony

Karne naklejki za złe parkowanie

Ostatnio szerokim echem w mediach ogólnopolskich odbija się sprawa kontrowersyjnych naklejek, które naklejają ludzie na szyby źle parkowanych samochodów. Ogranizatorem akcji na skalę całego kraju jest jeden z mieszkańców Wielkiej Wyspy. Nie chce on się ujawniać, z powodu rozległych kontrowersji jakie wywołują naklejki o wulgarnych treściach. Zapytaliśmy pomysłodawcę dlaczego na swoich naklejkach umieszcza tak mocne teksty. „Pomysł zrodził sie totalnie przypadkowo, wściekałem sie na wiecznie zastawiajacy moj wyjazd auta i chciałem wymyslic cos co sprawi ze tych kierowcow skompromituje, czegos co sie beda wstydzic wiec pomysl wpadł właśnie na coś wulgarnego poniewaz tylko mocne słowa w dzisiejszych czasach pomaga w rozwiazywaniu problemów, oraz w dotarciu do tych kierowcow, ulotka by nic nie pomogła” – odpowiada przedsiębiorca.

Nalepki drukowane są na specjalnym papierze, którego „zaletą” jest ciężkie odklejanie. Mocny klej zmusza kierowcę do długiego żmudnego odklejania jej z szyby samochodowej.

Wielu kierowców jest oburzonych… ale nie tym, że mogą zostać naznaczeni, lecz sposobem parkowania innych użytkowników drogi. Nie raz zdarzyło się tak, że nie mogłem zaparkować, choć miesca było dużo. 3 samochody zajmowały 5 miejsc parkingowych – opowiada Bartosz, mieszkaniec ul. Bacciarellego. Popieram taką akcje, następnym razem będą parkować w wyznaczonych miejscach – dodaje.

Problem uciążliwego parkowania cały czas się pogłębia, samochód może kupić każdy, nie jest to wielki wydatek. Miejsc parkingowych na Sępolnie, Biskupinie czy Bartoszowicach jest coraz mniej. Na tych osiedlach znajduje się wiele budynków wysoko kondygnacyjnych a zarządcy nie myślą o wyznaczaniu nowych placy do parkowania pojazdów.

Drukarnia praktycznie nie nadąża z pakowaniem i wysyłaniem naklejek zamawianych poprzez aukcje na serwisie allegro. Jak to w takich przypadkach bywa, pomysłodawcy szybko wyrosła konkurencja ale jak zapowiada, ogromne doświadczenie i opinie klienientów pozwala mu dbać o najwyższą jakość naklejek.

Autor pomysłu nie chciałby, żeby jego naklejki były wykorzystywane jako akt wandalizmu. Nie powinny być naklejane na prawidłowo zaparkowane pojazdy. Pokazujmy jedynie głupotę kierowców którzy utrudniają życie mieszkańcom, nieświadomie lub świadomie parkując swoje auta w nieprawidłowych miejscach.

{joomplu:688}{joomplu:687}{joomplu:686}{joomplu:685}{joomplu:683}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x