Trenuj z Pro-Run na Stadionie Olimpijskim

Trenuj z Pro-Run na Stadionie Olimpijskim

Uczestnicy Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław spotykają się wraz z trenerami w niedzielę o 9.00 na Pergoli Stadionu Olimpijskiego oraz w tym samym miejscu w czwartki o godz. 18.00. Niebawem dojdzie również kolejne spotkanie w poniedziałki na obiektach „Morskiego Oka” gdzie odbywać się będą zajęcia ogólnorozwojowe na sali połączone z ćwiczeniami technicznymi niezbędnymi do prawidłowego rozwoju umiejętności i zdolności lekkoatletycznych. W najbliższym czasie przewidziane są również zajęcia Nordic Walking i będą one odbywać się w oddzielnym dniu tygodnia. O ewentualnych zmianach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Czas treningu biegowego jest bardzo zróżnicowany. W chwili obecnej to ok. 10-15 km części głównej treningu co odpowiada ok. 60-90 minut biegu. Trening dopasowany jest do okresu w jakim znajdują się biegacze. W tej chwili jest to głównie trening okresu regeneracyjnego po serii jesiennych startów. Na czas treningu składa się również rozgrzewka ok. 20 min i część końcowa, również ok. 20min. Tak więc w chwili obecnej na trening należy sobie zagospodarować ok. 1,5 do 2 godz.

Na pomysł stworzenia Stowarzyszenia wpadły trzy osoby. Odpowiednio:

  • Jacek Jackowiak
  • Grzegorz Pieczarka
  • Jacek Urbanowicz

Wszystkie te osoby współpracują co roku przy programie „ I Ty możesz zostać maratończykiem”, który w tym roku skupił ponad 300 biegaczy trenujących regularnie. Oferta Pro-Run Wrocław skierowana jest zarówno do absolwentów programu ITMZM, jak również do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Na chwilę obecną Pro-Run Wrocław skupia ok. 50 biegaczy.

Nasze zajecia nie są bezpłatne. Na potrzeby funkcjonowania stowarzyszenia wprowadziliśmy cennik za odpowiednie usługi. Podstawowa z nich – biegowa – kosztuje 30 zł/miesiąc i  zawiera: ogólny plan treningowy przygotowujący do głównego startu wiosennego na 3 treningi w tygodniu, 2 treningi w tygodniu są zorganizowane i odbywają się zawsze z trenerem, konsultacje treningowe, pierwszeństwo w działaniach organizowanych przez Pro-Run, monitoring dzienniczka treningowego, zaplecze sanitarne. Więcej informacji w cenniku na naszej stronie.

{joomplu:374} {joomplu:371}
zobacz więcej zdjęc

Rekreacyjne uprawianie sportu może przynieść wiele korzyści zarówno tych zdrowotnych jak i psychicznych:

  • poprawa parametrów krążeniowo-oddechowych.
  • obniżenie masy ciała
  • poprawa wytrzymałości
  • mniejsza zachorowalność na choroby okresu jesienno-zimowego
  • poprawa samopoczucia
  • podniesienie energii witalnej
  • poznanie wielu wspaniałych ludzi podzielających pasje

I wiele innych. Przykłady podane powyżej to korzyści, które my sami zaobserwowaliśmy u naszych podopiecznychJ

Ogólnie trenujemy na Wałach Nadodrzańskich wokół stadionu Olimpijskiego i Sępolna. Można nas również spotkać w Parku Szczytnickim, w okolicach Zoo czy Ogrodu Japońskiego.

Serdecznie Pozdrawiamy
Ekipa Pro-Run Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x