IX Wrocławski Festiwal Form Muzycznych – czekamy na zgłoszenia!!!

Już po raz dziewiąty młodzieżowe grupy muzyczne z całej Polski mogą ubiegać się o nagrody podczas Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych.  Na tegorocznych konkursowych przesłuchaniach w Ośrodku Działań Twórczych Światowid, które odbędą się  26 i 27 listopada 2011 r. może zaprezentować się w zasadzie każda grupa muzyczna – bez względu na rodzaj preferowanych przez nią brzmień.

Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest przesłanie organizatorom zgłoszenia (karta zgłoszenia plus 3 autorskie utwory w formacie mp3), nie posiadanie na swoim koncie wydanej płyty dystrybuowanej  w sklepach bądź przez Internet oraz pozytywne przejście preselekcji (dokonywanej na podstawie nadesłanych materiałów demonstracyjnych). Na zgłoszenia czekamy  do 15 listopada 2011 roku. Prosimy przesłać je na adres:  adam@swiatowid.net.pl

Festiwal, dając debiutantom możliwość zaprezentowania się przed jury, w którym zasiadają zawodowi muzycy, pozwala młodzieży sprawdzić się na scenie, a zwycięzcom dodaje odwagi w sięganiu po kolejne laury i uznanie publiczności. Uhonorowana dwa lata temu nagrodą główną festiwalu grupa Materia ze Szczecinka grała swój pierwszy koncert w dużym mieście właśnie podczas Festiwalu Form Muzycznych we Wrocławiu. Niedługo potem mogliśmy zobaczyć jak świetnie radzą sobie także w programie Szansa na sukces. Wokalistka ubiegłorocznych laureatów festiwalu – Ewelina Lisowska z grupy Nurth – zachwyciła niedawno także  jurorów telewizyjnego show „Mam talent”, przechodząc do półfinału.

W Jury IX Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych zasiadają: Dawid Korbaczyński (muzyk sesyjny, twórca formacji Mikromusic), Natalia Grosiak (wokalistka zespołów m. in. takich jak: Digit All Love, Mikromusic) oraz ekspert związany ze środowiskiem wrocławskich dziennikarzy muzycznych – Piotr Bartyś. Spośród wszystkich uczestników konkursu (zwykle ich liczba to około 50 grup) jury wybierze trzy zespoły,  które zaprezentują się na koncercie laureatów 28 listopada 2011 r. w klubie muzycznym ALIBI we Wrocławiu. Wspólnie z laureatami jako gwiazda koncertu wystąpi MIKROMUSIC.  Zwycięzca koncertu finałowego otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 9000 zł. Dwa pozostałe zespoły otrzymają nagrody drugiego stopnia w wysokości 4000 zł.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x