Stare tramwaje przy Tramwajowej

Muzeum MPK w zajezdni Dąbie

W zajezdni przy ulicy Tramwajowej ma powstać muzeum MPK. Zabytkowa zajezdnia Dąbie będzie miejscem gdzie będzie można zobaczyć nie tylko stare modele taboru tramwajowego, ale również sprzęt, na przykład do czyszczenia torów – zapewnia Zdzisław Ferenz, dyrektor do spraw eksploatacji w MPK.

Powstanie takie obiektu muzealnego pozwoli na odrestaurowanie większej liczby tramwajów, które obecnie niszczeją, stojąc we wrocławskich zajezdniach. Stoją tam przedwojenne wagony, słynne modele Linke-Hoffman. Od lat nikt się nimi nie zajmuje.

Prezes MPK Władysław Smyk zapowiedział, że zajezdnia przy Tramwajowej nie będzie już wykorzystywana do bieżącej działalności. Jednak szkoda mu jej budynków. By nie stały puste, narodził się pomysł utworzenia muzeum. Bez pomocy finansowej urzędu miejskiego nie będzie wystarczających środków by pomysł zrealizować. Najwyższy czas. To świetny pomysł. Powinien zostać zrealizowany już dawno. – wypowiada się o propozycji Jarosław Broda, dyrektor wydziału kultury wrocławskiego magistratu.

{joomplu:521} {joomplu:522} {joomplu:523}

zajezdnia w latach 30

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x