Alternatywne trasy Mostu Wschodniego nagrodzone

Wyniki konkursu na alternatywną trasę obwodnicy

Wyniki konkursu na alternatywną trasę obwodnicyAkcja Park Szczytnicki, która od dłuższego czasu skutecznie uniemożliwia budowę mostu Wschodniego przez Odrę, jako 5 przeprawy w obrębie Wielkiej Wyspy, ogłosiła w 2010 roku konkurs na alternatywną trasę zamykającą projekt obwodnicy śródmiejskiej od Armi Krajowej do ul. Żmigrodzkiej. Jej temat brzmiał: „Konkurs studencki na opracowanie alternatywnego przebiegu Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od węzła Armii Krajowej z ulicą Krakowską do ulicy Żmigrodzkiej,chroniącego wartości przyrodniczo-krajobrazowe i wartości kulturowe Wielkiej Wyspy we Wrocławiu„.

W skład Jury konkursowego weszło 10 osób, głównie członkowie stowarzyszeń „Akcja Park Szczytnicki” oraz „Przyjazna Wyspa”. Przewodniczącym wybrano: Witolda Markiewicza – mgr inż.arch.urbanista, Prezesa Stowarzyszenia Paris – Banlieue – Envirennementz siedzibą w Paryżu.

Do konkursu nadesłano 7 prac, które spełniały warunki konkursu. I nagrodę przyznano wspólnej pracy Eweliny Owsianej i Pawła Srokowskiego, która wg. Jury, w harmonijny sposób godzi interesy mieszkańców Wielkiej Wyspy oraz mieszkańców stref przyległych w tym z kierunku Jelcza, zapewniając równocześnie sprawny ruch tranzytowy. Atutem zwycięzkiego projektu była również ciekawa i spójna koncepcją ruchu komunikacji publicznej.

Jak napisano w sprawozdaniu z posiedzenia podstawowym wnioskiem wynikającym z wszystkich prac jest konieczność całościowego postrzegania Wielkiej Wyspy jako zwartego historycznie, przyrodniczo i urbanistycznie kompleksu, którego znacząca część wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

I NAGRODA

{joomplu:454} {joomplu:455} {joomplu:456} {joomplu:457}

II NAGRODA

{joomplu:458} {joomplu:459} {joomplu:460}

III NAGRODA

{joomplu:461} {joomplu:462} {joomplu:463}

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x