Alternatywne trasy Mostu Wschodniego nagrodzone

Wyniki konkursu na alternatywną trasę obwodnicy

Akcja Park Szczytnicki, która od dłuższego czasu skutecznie uniemożliwia budowę mostu Wschodniego przez Odrę, jako 5 przeprawy w obrębie Wielkiej Wyspy, ogłosiła w 2010 roku konkurs na alternatywną trasę zamykającą projekt obwodnicy śródmiejskiej od Armi Krajowej do ul. Żmigrodzkiej. Jej temat brzmiał: „Konkurs studencki na opracowanie alternatywnego przebiegu Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od węzła Armii Krajowej z ulicą Krakowską do ulicy Żmigrodzkiej,chroniącego wartości przyrodniczo-krajobrazowe i wartości kulturowe Wielkiej Wyspy we Wrocławiu„.

W skład Jury konkursowego weszło 10 osób, głównie członkowie stowarzyszeń „Akcja Park Szczytnicki” oraz „Przyjazna Wyspa”. Przewodniczącym wybrano: Witolda Markiewicza – mgr inż.arch.urbanista, Prezesa Stowarzyszenia Paris – Banlieue – Envirennementz siedzibą w Paryżu.

Do konkursu nadesłano 7 prac, które spełniały warunki konkursu. I nagrodę przyznano wspólnej pracy Eweliny Owsianej i Pawła Srokowskiego, która wg. Jury, w harmonijny sposób godzi interesy mieszkańców Wielkiej Wyspy oraz mieszkańców stref przyległych w tym z kierunku Jelcza, zapewniając równocześnie sprawny ruch tranzytowy. Atutem zwycięzkiego projektu była również ciekawa i spójna koncepcją ruchu komunikacji publicznej.

Jak napisano w sprawozdaniu z posiedzenia podstawowym wnioskiem wynikającym z wszystkich prac jest konieczność całościowego postrzegania Wielkiej Wyspy jako zwartego historycznie, przyrodniczo i urbanistycznie kompleksu, którego znacząca część wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

I NAGRODA

{joomplu:454} {joomplu:455} {joomplu:456} {joomplu:457}

II NAGRODA

{joomplu:458} {joomplu:459} {joomplu:460}

III NAGRODA

{joomplu:461} {joomplu:462} {joomplu:463}

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x