Przychodnia na Biskupinie traci pieniądze

W sierpniu Dolnośląski Oddział NFZ zdecydował o znacznym ograniczeniu funduszy na świadczenia refundowane dla placówki zdrowotnej przy ul. Olszewskiego. „Przychodnia na Biskupinie”, która w zeszłym roku usługi medyczne świadczyła ok. 30 tyś. pacjentów, została właśnie pozbawiona finansowania 4 poradni.

NFZ w marcu postanowił unieważnić wszystkie dotychczasowe kontrakty zawarte na usługi medyczne z uwagi na doniesienia o licznych nieprawidłowościach w jakości usług. W całym regionie skontrolowanych zostało prawie 3 tyś. poradni. Inspektorzy sprawdzali sprzęt, wyposażenie gabinetów, przystosowanie placówek do wymogów oraz jakość obsługi pacjentów. Przedstawiciele Funduszu informują, że głównym powodem odrzucania ofert były braki specjalistów II stopnia, nasza przychodnia zatrudniała wielu młodych lekarzy ze specjalizacją I stopnia.

Od września pacjenci nie będą mogli skorzystać z poradni chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczej, neurologicznej oraz reumatologicznej. Fundusz stopniowo ograniczał kontrakty ten największej na Wielkiej Wyspie przychodni specjalistycznej, kolejno nie zawierając z umów na chirurgię dziecięcą, alergologiczną, urologiczną, diabetologiczną, rehabilitacyjną.

Przychodnia w budynku przy ul. Olszewskiego 21 istnieje od 1962 roku. W tym czasie mieszkańcy mogli umówić się na wizytę do jednego z 13 grup specjalistów. Patrząc na sytuację w tym ośrodku służby zdrowia, można się zastanawiać czy nie zostanie on w najbliższych latach całkowicie zamknięty.

Przychodnia na Biskupinie

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x