Ostatnie okrążenie przed remontem stadionu

żużlowiecW najbliższą niedzielę wrocławski Stadion Olimpijski pożegna się z sezonem żużlowym. Mecz Sparty Wrocław z drużyną z Torunia to ostatnia impreza sportowa przed rozpoczęciem prac remontowych, przygotowujących kompleks do igrzysk The World Games 2017.

Ostatni w tym sezonie mecz na własnym terenie będzie dla reprezentantów Sparty nie tylko okazją do ligowych zmagań. To przedsmak wielkich emocji, jakie zagoszczą na Stadionie Olimpijskim już w 2017 roku. W najbliższym czasie obiekt czeka kompleksowa modernizacja, a za trzy lata stanie się on areną rozgrywek zaplanowanych w związku ze Światowymi Igrzyskami Sportowymi 2017. Do programu imprezy zgłoszony został także żużel.

– Żużel to dyscyplina, która obok kickboxingu, futbolu amerykańskiego i wioślarstwa halowego, została wskazana bezpośrednio przez Wrocław – informuje Piotr Przygoński, kierujący Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017 – Jako miasto Gospodarz mieliśmy bowiem prawo do zaproponowania tzw. sportów na zaproszenie. Pomyślnie przeszły one proces aplikacyjny, a teraz czekają na finalne zatwierdzenie.

Powyższe dyscypliny wejdą na listę imprezy po podpisaniu przez reprezentujące je, międzynarodowe federacje, stosownych umów na organizację. A już teraz rusza kolejny etap przygotowań infrastruktury TWG 2017, którego istotnym elementem jest właśnie modernizacja stadionu. Plany inwestycyjne przewidują tu m.in. wymianę miejsc siedzących na trybunach, montaż nowego oświetlenia, renowację elewacji czy budowę częściowego zadaszenia. Szczegółowe informacje będą znane, gdy powstanie cały projekt, co ma nastąpić do początku przyszłego roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x