Kiedy pomoże Tobie adwokat rodzinny? W jakich sprawach?

akt notarialny

Spory rodzinne, małżeńskie konflikty to sytuacje, które zazwyczaj generują kryzys emocjonalny, wprowadzają w stan poczucia bezradności. Wzajemne oskarżenia, gniew kiedy dochodzi do rozpadu małżeństwa nie służą racjonalnemu osądowi sytuacji. W takich momentach warto zwrócić się o fachową pomoc do doświadczonego i skutecznego adwokata specjalizującego się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. W jakich sytuacjach może pomóc adwokat rodzinny?

W jakich sprawach możemy zwrócić się o pomoc do adwokata rodzinnego?

Istotny jest przemyślany wybór adwokata rodzinnego, kiedy potrzebujemy pomocy decydując się na zakończenie związku małżeńskiego, ponieważ postępowanie rozwodowe niesie za sobą szereg konsekwencji jak np. ustalenie władzy rodzicielskiej. Wsparcia możemy szukać również kiedy podejmiemy decyzję o separacji, potrzebujemy fachowej obsługi w kwestiach podziału majątku, szukamy porady w sprawie procedury uznania lub zaprzeczenia ojcostwa. Doświadczony adwokat pomoże uzyskać orzeczenie w sprawie kwot alimentacyjnych, doradzi w jaki sposób rozpocząć proces egzekucji zaległego długu alimentacyjnego. Nieoceniona pomoc dobrego adwokata jawi się również w przypadku sytuacji uprowadzenia wspólnego dziecka, niezbędne jest wówczas wsparcie prawne z jego strony. Wiedząc, że adwokat rodzinny pomaga m.in podczas rozwodu, ustalenia alimentów czy podziału majątku (adwokatrodzinny.wroclaw.pl) powinniśmy poszukać kancelarii, która będzie dla nas gwarancją korzystnych rozstrzygnięć. Uzyskamy tam merytoryczne wsparcie w sytuacjach konfliktowych, umiejętne doradztwo, właściwe i skuteczne przeprowadzenie sprawy.

Na czym polega wsparcie adwokata rodzinnego podczas postępowania rozwodowego?

Rolą adwokata z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego w toku postępowania rozwodowego jest, jeśli tego oczekujemy, ustalenie szans na orzeczenie rozwodu z orzeczeniem o winie. Po udzieleniu stosownego pełnomocnictwa, adwokat sporządzi pozew o rozwód, przygotuje odpowiednie pisma procesowe, będzie nas reprezentował przed sądem.

W toku postępowania rozwodowego doprowadzi do najkorzystniejszego dla nas oraz dla dzieci ustalenia władzy rodzicielskiej. Pomoże ustalić i sporządzić plan sprawowania opieki nad małoletnimi, tak aby doprowadzić do najlepszego dla nich rozwiązania. Adwokat rodzinny pomoże zadbać o nasze i dzieci bezpieczeństwo finansowe, prowadząc nas przez zawiłe procedury podziału wspólnego majątku. Przedstawi warunki i żądania dotyczące kosztów utrzymania i wychowania dzieci, wesprze i pomoże uzyskać alimenty w sytuacji kiedy pozostajemy w niedostatku.

Jak adwokat rodzinny może nas wspomóc w sprawie uprowadzenia małoletniego poza granice kraju?

Sytuacje konfliktowe pomiędzy partnerami często sięgają zenitu, czasem skutkiem gwałtownych emocji jest chęć uzyskania przewagi nad drugą stroną przy jednoczesnym wykorzystaniu sytuacji dziecka. Kiedy dochodzi do bezprawnego wywiezienia małoletniego poza granice kraju, bez zgody drugiego rodzica, bezwzględna jest pomoc adwokata, który udzieli niezbędnego wsparcia w procedurze odzyskania dziecka. Przeprowadzi nas przez przepisy prawa międzynarodowego, krok po kroku wyjaśni zawiłe procedury, powie co zrobić, aby doprowadzić do najszybszego powrotu dziecka do kraju, z którego zostało uprowadzone.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x