Kładka Zwierzyniecka już po remoncie

kladka zwierzyniecka

Jak zapowiadają urzędnicy z wrocławskiego Ratusza najpóźniej pojutrze powinniśmy na nowo przejść lub przejechać rowerem przez kładkę Zwierzyniecką. Rowerzystów czeka miła niespodzianka, ponieważ będzie można na kładkę wjechać nowym zjazdem, dzięki któremu nie trzeba będzie znosić roweru.

Kładka, która jest jedyną przeprawą przez Odrę na wschodzie miasta, była zamknięta od 19 czerwca. Pierwotnie miała być nieczynna do końca października. Jednak termin zakończenia remontu został przesunięty na 30 listopada, a potem jeszcze o parę dni. Od ubiegłego tygodnia trwa odbiór inwestycji. Jeśli wszystko będzie w porządku, kładka zostanie otwarta już dzisiaj. – Jeśli coś trzeba będzie poprawić, otwarcie przesunie się na środę lub czwartek – mówi Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Kładka Zwierzyniecka powstała w 1975 roku i połączyła Rakowiec ze Szczytnikami. Została wyremontowana po raz pierwszy w swej historii. Zyskała nowe balustrady. Betonowa nawierzchnia konstrukcji została pokryta żywicą uszorstniającą. Dzięki temu po deszczu łatwiej będzie tam wjechać, bo nie będzie tak ślisko.

W ramach prac dobudowany został wygodny zjazd dla rowerzystów, rodziców z wózkami dziecięcymi i osób niepełnosprawnych. Powstał po stronie ulicy Na Grobli. Koszt inwestycji to około 3,5 mln zł.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x