Jest umowa na projekt budowy nowego mostu Chrobrego

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na stworzenie projektu budowy nowego mostu Chrobrego, który ma służyć także tramwajom.

Najlepszą ofertę w przetargu przedstawiła firma Sweco Engineering Sp. z o.o.. Dzisiaj (10 maja) sfinalizowano formalności i podpisano umowę. Oprócz projektu samej budowy mostu ma postać również koncepcja połączenia tramwajowego. To pierwszy krok do przedłużenia nowej linii tramwajowej na Swojczyce. Wstępnie plany zakładały głównie zaprojektowanie nowej przeprawy, aby zastąpić starą już mocno wyeksploatowaną, ale ostatecznie inwestor rozszerzył opis przedmiotu zamówienia.

– Zmiana w postępowaniu podyktowana była względami praktycznymi. Chodzi o to by, tak poprowadzić budowę nowego mostu Bolesława Chrobrego, żeby stosownie do ewentualnych potrzeb szybciej być gotowym na rozbudowę sieci tramwajowej – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Szczegółowe rozwiązania powstaną wraz z projektem budowy. Wtedy dowiemy się też np. jaka lokalizacja jest najlepsze, czy przeprawa powstanie od strony tzw. górnej wody, czy dolnej. – To właśnie projektanci mają zaproponować najlepsze rozwiązania – dodaje Marek Szempliński. Zwycięzca przetargu ma na wykonanie zadania ma czas do drugiej połowy 2018 roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x