Skoki spadochronowe w tandemie – spełnij swoje marzenia!

Chcesz skoczyć ze spadochronem? Teraz możesz spełnić swoje marzenia jeszcze łatwiej – to wszystko za sprawą skoków w tandemie!

Skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które posiadają odpowiednie przeszkolenie oraz doświadczenie. Teraz mogą korzystać z nich również ci, którzy nie mają specjalistycznego przygotowania. To wszystko za sprawą skoków tandemowych, które dostępne są również we Wrocławiu – na Lotnisku Szymanów.

Czym są skoki tandemowe? Jak odbywa się taki skok spadochronowy krok po kroku? Czy każdy może wziąć w nim udział? W końcu, ile trzeba będzie za niego zapłacić? Sprawdź teraz!

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Skoki tandemowe to specjalny rodzaj skoków spadochronowych nazywanych także skokami zapoznawczymi. Odbywają się nie w pojedynkę, ale w dwójkę, a mianowicie biorą w nich udział pilot tandemu oraz pasażer. Pilotem tandemu jest instruktor spadochroniarstwa posiadający wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Pasażerem może zostać z kolei niemalże każda osoba spełniająca odpowiednie wymagania i mająca wystarczającą odwagę, aby zrobić krok w przestworza.

Do uczestnictwa w skoku spadochronowym w tandemie nie potrzeba żadnego specjalistycznego przygotowania – uczestnictwa w drogich szkoleniach, ćwiczeniach ani nawet badań lekarskich. To powoduje, że są doskonałym wyborem dla osób chcących przeżyć coś niesamowitego!

Główne przeciwwskazania do skoków w tandemie to:

  • zbyt duży ciężar ciała – około 110-120 kg zależnie od sprzętu
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • ostra niewydolność układów krwionośnego i oddechowego
  • epilepsja

Skoki są także bezpieczne. Korzysta się wtedy z wysokiej klasy wyposażenia, czyli spadochronów głównych oraz zapasowych o większej czaszy niż spadochrony dla jednej osoby, a także z automatów spadochronowych oraz z uprzęży tandemowych, które łączą ze sobą pilota i pasażera. Takie wyposażenie powoduje, że skok w tandemie wyróżnia się bezpieczeństwem na najwyższym poziomie.

Skok tandemowy – krok po kroku

Osoby chcące wziąć udział w skoku tandemowym powinny na początku dokonać rezerwacji. To bardzo łatwe i można zrobić to całkowicie on-line – bezpośrednio na stronach organizatorów. Skoki we Wrocławiu można zarezerwować przez stronę internetową: https://skacz.pl.

Przy dokonywaniu rezerwacji skoku konieczne jest nie tylko podanie preferowanej daty, ale również określenie parametrów skoku. Najważniejsze znaczenie ma wysokość wyskoku, która wpływa na czas swobodnego spadania, czyli spadania bez czaszy spadochronowej – to zdecydowanie najbardziej emocjonujący moment całego wydarzenia!

Zanim jednak dojdzie do skoku, uczestnik podpisuje odpowiednią dokumentację i bierze udział w krótkim przeszkoleniu informującym go o skoku. Potem odbiera niezbędne wyposażenie, w tym gogle i kombinezon, gdy wymaga tego aura. Jeśli skoczkowie są już przygotowani, wchodzą do samolotu.

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas tak zwanego swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. Ten moment zapamięta każdy uczestnik skoku, ponieważ spada się wtedy w kierunku Ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę – bez żadnych ograniczeń!

Czas swobodnego spadania przy skokach tandemowych wynosi od 30 sekund dla 3000 metrów do 60 sekund dla 4000 metrów.

Po osiągnięciu wysokości około 1500 metrów pilot tandemu otwiera spadochron i rozpoczyna się kolejny etap skoku, czyli powolne opadanie na otwartej czaszy w kierunku lądowiska. Etap ten trwa kilka minut i pozwala uczestnikowi na obserwację pięknych widoków z lotu ptaka.

Lądowanie po skoku tandemowym jest miękkie i nie trzeba obawiać się o ryzyko urazów – cały proces kontrolowany jest przez pilota tandemu.

Ile zapłacimy za skok tandemowy?

Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się od 549 złotych za opcję z 3000 metrów, natomiast za skok z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. W cenie około 200 złotych można wykupić także usługę nagrywania i fotografowania wydarzenia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x