I Ty możesz zrobić przyjęcie!

przyjecie

Urządzenie przyjęcia we własnych czterech kątach to dla wielu prawdziwe wyzwanie. Milion pomysłów i żadnego konkretnego planu. Od czego zacząć przygotowania, na co zwrócić szczególną uwagę, a co pominąć szykując wyjątkowe spotkanie w gronie bliskich?

Kartka, długopis w ręce i do dzieła

Jeśli nie chcesz o niczym zapomnieć szykując swoje przyjęcie sporządź krótki plan działania. Wystarczy, że w punktach wyszczególnisz po kolei rzeczy, o których nie możesz zapomnieć. Kierując się wcześniej przygotowaną listą masz pewność, że w pośpiechu o niczym nie zapomnisz. Przemyślany plan to gwarancja spokoju i udanego spotkania. Najlepiej zacznij od ustalenia środków jakie możesz rozdysponować na wydatki związane z przyjęciem. Nie ma co porywać się na wystawne kolacje jeśli nasze dochody są skromne. Przemyślmy wszystkie niezbędne zakupy i oszacujmy jaką kwotę możemy przeznaczyć na przygotowania. Kolejnym krokiem jest lista gości, zastanów się kogo chcesz zaprosić. Zapisując po kolei wszystkich na kartce łatwiej Ci będzie ustalić ilość jedzenia i napojów do przygotowania. Odpowiednio stworzona lista sprawi, że nie zapomnimy o żadnej osobie. Gdy wiesz już kogo chcesz zaprosić pomyśl o dogodnym terminie, w którym odbędzie się przyjęcie. Postaraj się kilka dni wcześniej powiadomić gości telefonicznie.

Nie ma przyjęcia bez dobrego jedzenia

Kolejnym krokiem w przygotowaniach powinno być menu. Pomyśl co możesz ugotować dla zgromadzonych gości, jakie jest Twoje popisowe danie lub co Twoi goście lubią jeść. W dobrze przygotowanym menu nie powinno zabraknąć przystawek, deski serów i wędlin, sałatek, dania na ciepło i deseru np. ciasta. Co będzie się kryło dokładnie pod tymi pozycjami zależy już tylko od Ciebie. Przemyśl dania dokładnie, gdyż będzie Ci to niezbędne do zrobienia listy zakupów. Spisz wszystkie potrzebne składniki i udaj się do sklepu na zakupy. Jeśli chcesz usprawnić wizytę w sklepie uszereguj na swojej liście wszystkie produkty kategoriami: mięso, warzywa, nabiał itp. Robiąc zakupy nie zapomnij o napojach. Jeśli jest to przyjęcie w gronie dorosłych zakup alkohole preferowane przez Twoich bliskich.

Zadbaj o piękny stół

Teraz czas zadbać o wnętrze Twojego domu. Nawet jeśli na bieżąco troszczysz się o czystość w swoich czterech kątach przed uroczystym przyjęciem warto zrobić dokładniejsze porządki. Kiedy już salon lśni stwórz elegancki stół, który zachęci gości do jedzenia. Gdy lubimy spotkania przy wspólnym stole powinniśmy pomyśleć o zakupie porcelanowej zastawy i dobrej jakości sztućców. Taki zakup to inwestycja na lata i pewność, że każde przyjęcie będzie udane. (cytat: https://www.bellodecor.com.pl/jadalnia/sztucce/sztucce-gerlach ) Przygotuj talerze, szklanki i sztućce dla wszystkich gości. Zadbaj o ładnie złożone serwetki i ciekawe dekoracje na stole. Pamiętaj, że pięknie udekorowany stół sprawi, że wszystkie potrawy będą prezentowały się wyśmienicie. Kiedy wszystko będzie już gotowe, oczekuj na gości i baw się dobrze.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x