Światowid Klasycznie – W KWARTECIE

W najbliższym koncercie (24.02.15 godz. 18.30) wystąpi młody, utalentowany kwartet instrumentalny, który wspólną pracę rozpoczął zaledwie pół roku temu, mając na celu propagowanie muzyki kameralnej. W ich wykonaniu usłyszymy utwory Dimitra Szostakowicza i Eugene Ysaye.

Agata Francuz – I skrzypce

Studentka I roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Prof. Jarosława Pietrzaka. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K i A. Szafranków w Rybniku. Koncertuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, m. in. I Culture Orquestra.

Paulina Bujok – II skrzypce

Studentka III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego  we Wrocławiu w klasie skrzypiec Prof. zw. Krzysztofa Bruczkowskiego. Jest absolwentką POSM im. F. Chopina w Krakowie.  Koncertowała z orkiestrami oraz z zespołami kameralnymi w kraju jak i za granicą, m. in. w krajach Beneluxu, Francji i Niemczech.

Agnieszka Żyniewicz – altówka

Studentka III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego  we Wrocławiu w klasie prof. Michała Mickera. Występowała na wielu koncertach w kraju i za granicą z orkiestrami symfonicznymi jak i kameralnymi.

Filip Szkopek – wiolonczela

Student III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Prof. Lidii Grzanki- Urbaniak. Laureat wielu konkursów wiolonczelowych w kraju i za granicą.

w programie:

Dmitr Szostakowicz – String Quartet no. 9 op. 117

Eugene Ysaye – Sonata no. 3 „Ballada” op. 27

24 lutego 2015 r godz. 18.30

wstęp 8 zł/z kartą seniora 5 zł

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x