GazetaWrocławska: Na Wielkiej Wyspie powstanie supermarket. Najpewniej Kaufland

Na Bartoszowicach, przy ul. Bacciarellego, powstanie pierwszy na Wielkiej Wyspie supermarket. Miasto wydało już pozwolenie na jego budowę. Nieoficjalnie mówi się, że powstanie tu trzeci we Wrocławiu sklep sieci Kaufland.

– Myślę, że w tym pytaniu jestem wyrazicielem opinii tysięcy mieszkańców „Wielkiej Wyspy”: jaki jest postęp działań władz w kwestii budowy dużego dyskontu spożywczego? Czy są podjęte jakieś realne działania w kwestii realizacji tego przedsięwzięcia? – napisał do nas Janusz Krzyżanowski z Sępolna. Sprawą zajął się reporter Marcin Torz.

 

Pan Janusz miał zapewne na myśli plany zagospodarowania na cele handlowe zajezdni przy ulicy Tramwajowej, bo o tej koncepcji mówiło się dotąd najgłośniej.Na razie plany te utkwiły w martwym punkcie. Nie ma też większych szans, by duży sklep powstał przy ulicy Dembowskiego – choć na budowę pozwala plan zagospodarowania przestrzennego, to teren należy do działkowców, a ci ani myślą o jego sprzedaży.

Czy to oznacza, że przez najbliższe lata mieszkańcy Wielkiej Wyspy nadal będą zdani na dojazdy na zakupy na pl. Grunwaldzki – gdzie działa Biedronka, do hipermarketu Real w Koronie, na Psie Pole – gdzie funkcjonuje najbliższy Lidl, czy do Kamieńca Wrocławskiego – gdzie otwarto niedawno Tesco?

Niekoniecznie. Przed kilkunastoma dniami pozwolenie na budowę na Wielkiej Wyspie „obiektu handlowo – usługowego z infrastrukturą (drogi, parking) o powierzchni 2215 metrów kwadratowych” dostała firma Tal&Co. Obiekt ma powstać przy ul. Bacciarellego na Bartoszowicach, tuż obok pętli autobusowej i firmy ABB. Od kilku miesięcy Tal&Co jest tu właścicielem ziemi o powierzchni jednego hektara. – Zgodnie z ustaleniami, sklep spożywczy ma znajdować się na parterze budynku – informuje Julia Wach z biura prasowego urzędu miejskiego.

Tal&Co to firma od lat zajmująca się budowę centrów handlowych dla różnych sieci. Nigdy nie zdradza, dla jakiego inwestora realizuje budowę. Najczęściej buduje jednak markety sieci Kaufland. Postawiła je już choćby w Krotoszynie, Hrubieszowie, Oławie czy Namysłowie. – Wielkość planowanego budynku rzeczywiście wskazuje na Kaufland – mówi Łukasz Stępniak, redaktor naczelny serwisu Portalspozywczy.pl. – Choć oczywiście nie można wykluczyć innych sklepów tego typu, np. Biedronki.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x