Brave Kids na Wielkiej Wyspie – ugośćmy dzieci w naszych domach

W tym roku, po raz 4. w ramach programu edukacyjnego BRAVE KIDS Wrocław odwiedzą dzieci z różnych stron świata, by wspólnie tworzyć, uczyć się od siebie i dzielić swoją sztuką z innymi. Projekt odbędzie się w ramach Brave Festival i trwać będzie od 25 czerwca do 14 lipca.

Tradycyjnie organizatorzy poszukują domów mogących ugościć dzieci w trakcie trwania projektu. Z racji że warsztaty BRAVE KIDS będą odbywać się także w Światowidzie organizatorzy szukają chętnych do uczestniczenia w projekcie rodzin z Biskupina, Bartoszowic, Dąbia, Sępolna, Zalesia i Zacisza…

Misją BRAVE KIDS jest integracja artystycznych zespołów dziecięcych z różnych stron świata. Spotkanie ma na celu poszerzyć horyzonty zarówno dzieci, jak i dorosłych, zmotywować ich do współdziałania oraz inspirować do dialogu. W tym roku gościć będziemy ponad setkę dzieci pochodzących m.in. z Chin, Zimbabwe, Ugandy, Tanzanii, Indii, Izraela, Czech, Brazylii, Danii i Gruzji. Zasięgiem program po raz pierwszy obejmie równolegle aż  cztery miasta: Wrocław, Warszawę, Łódź i Puszczykowo k. Poznania.

Warsztaty artystyczne we Wrocławiu odbywać się będą w dwóch miejscach: w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” na Biskupinie oraz we Wrocławskim Klubie Anima na Kozanowie. Następnie 8 lipca wszystkie dzieci z czterech miast spotkają się w dolnośląskich Krośnicach, gdzie wspólnie przygotują spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany widzom z Krośnic i okolicznych miejscowości, a później także podczas finału Brave Festival we Wrocławiu.

Jednym z głównych elementów BRAVE KIDS jest animacja środowiska lokalnego, dlatego też zaproszone dzieci nie mieszkają w hotelach czy w schroniskach, ale u miejscowych wolontariuszy. Organizatorzy Brave Kids, jak co roku, szukają osób, które chciałyby przyjąć do swoich domów dzieci przyjeżdżające do Wrocławia w okresie od 25 czerwca do 8 lipca. Wolontariuszem goszczącym może być każdy, kto jest gotowy zagwarantować tym młodym artystom nocleg, śniadania, kolacje, dowóz na warsztaty i spektakle, a także otoczyć ich opieką i gościnnością. W razie chęci zaproszenia dziecka do swojego domu prosimy o kontakt z Magdaleną Sawicką, tel. 881 459 551, rodziny@bravefestival.pl .

Zaproszenie do domu dziecka pochodzącego z zupełnie innego środowiska pozwala otworzyć się na obcą kulturę i mentalność, na inne postrzeganie świata. Pozwala poznać i zrozumieć nierzadko zaskakujące zwyczaje dzieci pochodzących z odmiennego kręgu kulturowego. Zaangażowanie w projekt Brave Kids to także wyzwanie dla dorosłego człowieka, które wymaga cierpliwości i tolerancji.

Co ważne, program BRAVE KIDS, organizowany w ramach BRAVE FESTIVAL, nie tylko integruje małych reprezentantów odległych kultur, ale także przyczynia się do pomocy innym dzieciom rozrzuconym po świecie. Jak co roku beneficjentem wydarzenia będzie bowiem międzynarodowa organizacja ROKPA niosąca pomoc dzieciom w Tybecie, Nepalu oraz krajach Afryki.


Więcej informacji na stronie: www.bravekids.eu

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x