Bezpieczne ferie – kontrole autobusów

Jako, że dzisiaj pierwszy dzień ferii naszego wojewódźtwa – policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP rozpoczęli działania związane z realizacją programu „Bezpieczne Ferie”. Od dzisiaj do końca ferii będą prowadzili wzmożone kontrole autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowska.

Codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od.06.00 do 09.00, na parkingu przy Wzgórzu Andersa , po przeciwnej stronie Uniwersytetu Ekonomicznego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP będą prowadzili kontrole autokarów wybierających się z dziećmi w podróż na ferie.
W sobotę policjanci będą przy wzgórzu od godz. 06.00 do 07.00, a funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego of 7.00 do godz. 09.00.
By autokary zostały sprawdzone w niedziele – policjanci będą podjeżdżali do autokarów na prośby turystów.

W przypadku konieczności, kierowca może sam podjechać na ul. Hubską, gdzie znajduje się siedziba Wydziału Ruchu Drogowego, tam również autokar będzie mógł być sprawdzony.

Przypominamy, że autokar nie zostanie dopuszczony do ruchu, gdy np. ma uszkodzone opony lub bieżnik jest zbyt zużyty. Gdy w pojeździe dochodzi do wycieku płynów eksploatacyjnych, gdy pojawią się kłopoty z hamulcem lub układem kierowniczym. Sprwą oczywistą jest trzeźwość kierowcy i aktualne badanie techniczne

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x