Urodziny Krasnoludka Światowidka-Życzliwka

21  listopada 2010 r. godz. 11.00-14.00 
WROCŁAWSKI DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Browar Mieszczański ul. Hubska 44-48 Wrocław
Rozstrzygnęliśmy już konkurs na projekt rzeźby Krasnoludka Światowidka-Życzliwka, zapraszamy na jego Urodziny do Browaru Mieszczańskiego i do Światowida

Jury, w którym zasiadały absolwentki Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP:  Wiola Ostasiewicz (Pracownia Ceramiczna ODT Światowid), Małgorzata Adamska-Lech (Pracownia Plastyczna ODT Światowid) oraz Henryka Gałda (Pracownia Witrażu ODT Światowid), po obejrzeniu 70 nadesłanych prac wybrało następujące:

I miejsce: Joasia Szuraszek, 9 lat

Według projektu Joasi powstaną dwie rzeźby Światowidka Życzliwka wykonane w Pracowni Ceramicznej ODT Światowid. Jedna z nich zostanie wypalona z udziałem dzieci w piecu raku podczas Akcji „Urodziny Światowidka Życzliwka ” w Browarze Mieszczańskim i stanie się darem na aukcję charytatywną.  Drugą wypalimy w piecu węgierskim na boisku obok Światowida podczas imprezy Mikołajkowej 4 grudnia 2010! Zostanie z nami na stałe i będzie można ją oglądać na parkinku zlokalizowanym obok budynku Ośrodka.

Pozostałe nagrodzone prace to:


II miejsce: Hela Piekarska 9 lat

III miejsce Malwina Faligowska 9 lat

W Dniu Życzliwości 21 listopada w godzinach 11.00-14.00 zapraszamy dzieci do Browaru Mieszczańskiego na organizowaną przez Światowid Akcję:  Urodziny  Krasnoludka Światowidka Życzliwka. Podczas imprezy rozdamy nagrody naszym laureatom!

Program:

Galeria
Wystawa prac konkursowych na projekt rzeźby krasnoludka Światowidka Życzliwka

podczas wystawy także publiczność wybierze swojego laureata; uroczyste wręczenie nagród dla Joasi, Heli i Malwiny oraz zwycięzcy plebiscytu publiczności odbędzie się na scenie (Dziedziniec)

Dziedziniec
Początek Akcji „Urodziny”
działania przy piecu raku – umieszczenie rzeźby krasnoludka w piecu – trwa plenerowy wypał rzeźby

Galeria
Laurka
Podczas wypału rozegrają się działania plastyczne dla dzieci : malowanie wielkoformatowego krasnoludka, którego kontury zostaną wyrysowane według wzoru zwycięskiego projektu. Praca dzieci ma być laurką z okazji Dnia Życzliwości dla Dzieci z oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul. Bujwida 44 we Wrocławiu

Dziedziniec
Urodziny  Krasnoludka Światowidka Życzliwka

uroczyste wyciągnięcie rzeźby z pieca; podczas studzenia się (ok. 30 min) zapraszamy dzieci  na  urodzinową zabawę animowaną przez instruktorów ODT Światowid  – będą też życzenia urodzinowe od dzieci dla Krasnoludka oraz tort dla gości 🙂 Rzeźba Krasnoludka Światowidka Życzliwka zostanie przekazana jako dar na trwającą podczas Dnia Życzliwości aukcję zasilającą konto Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul. Bujwida 44 we Wrocławiu.

ZAPRASZAMY!

Szczegóły wszystkich imprez z okazji Wrocławskiego Dnia Życzliwości w Browarze Mieszczańskim na https://www.browar.wroc.pl/

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x