Finał VIII WFFM z gościnnym udziałem Poluzjantów

8 Wrocławski Festiwal Form Muzycznych 27-29 listopada 2010 r.
Spośród 130 grup ubiegających się o udział w 8 Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych na scenie ODT Światowid wystąpią 43 zespoły. Niemal połowa na festiwal przyjedzie spoza Dolnego Śląska. Zaprezentują się w kategoriach rock, metal, hip-hop i inne brzmienia (m.in. soul, r&b,  funky, jazz).

Są wśród nich także uczestnicy poprzednich edycji imprezy – wyróżniane Rabastabarbar, Kredenz  czy De Trebles jak również nagradzany cztery lata temu – Know.
Podczas dwudniowych przesłuchań jury (Kuba Badach i Grzegorz Jabłoński – muzycy związani z zespołem Poluzjanci oraz Piotr Bartyś – dziennikarz muzyczny) wybierze czwórkę laureatów,  która zagra 29 listopada w koncercie finałowym we wrocławskim klubie muzycznym Alibi. Wtedy też rozstrzygnie się w czyje ręce powędruje nagroda Grand Prix (3 tys. zł). Gościnnie wystąpią  Poluzjanci!

Podczas przeglądu zagrają:
27 listopada 2010 r.

ROCK

ANEKE
ANOTHER DAY
BALSAM
ECHOE
KNOW
KREDENZ
LADY PERFECT
LUNCHEON
MESCALERO
NOXX
PROSTO Z CHILE
SPLOT
VIVID

INNE

DE TREBLES
FUNK’N’TRONIC
GBTRIO
GEOLOGIC 5
ONI
RABASTABARBAR
SINOBLADZI
SŁOWACKA 9
SOUNDS GRAPE
THE QUINTESSENCE
TIMES SQUARE
WAY NO WAY
WHIFF
ZEBRA

28 listopada 2010 r.

METAL

COREBA
FATCLICKS
FURIUS
HURRICANE
MASTEMEY
MYSTIC MIND
NURTH
POST SCRIPTUM

HIP-HOP

ANEMIK&UDAR
ANONIM
FORMAT
FUNKY CARNIVALE
JJ – DŻEJSON KIT
SOVA
SZAFA
THE PRYZMATS

VIII WROCŁAWSKI  FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH 27-29 listopada 2010 r.

Przesłuchania konkursowe
27-29 listopada 2010 r.  na scenie ODT Światowid, Sempołowskiej 54A; wstęp wolny

Finał 8. Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych
29 listopada 2010 r.; Klub Muzyczny Alibi; ul Grunwaldzka 67  Wrocław
Prezentacje laureatów;  koncert zespołu Poluzjanci

Koncertują rzadko. Nie mówi się o nich w telewizji, praktycznie nie słychać ich piosenek w radio. Ciężko też wytłumaczyć dlaczego POLUZJANCI jeszcze się nie rozpadli. Fenomen? Być może. Bo mimo tego, co zostało powiedziane, zespół ma status kultowego wśród wielu fanów.  Członkowie zespołu zdają sobie sprawę z dziwnego sposobu, w jaki funkcjonuje grupa. Żartują, że POLUZJANCI są w ich życiu „luksusowym dodatkiem do codziennej pracy”. A codzienną pracą tych sześciu wybitnych instrumentalistów (Kuba Badach/wokal, Przemek Maciołek/gitara, Piotr Żaczek/ gitara basowa, Robert Luty/perkusja, Grzegorz Jabłoński i Marcin Górny/instrumenty klawiszowe) jest uprawianie rozmaitych gatunków muzyki, sięgających od jazzu do popu. W swej karierze współpracowali z takimi gwiazdami sceny muzycznej jak: Gordon Haskell, Kayah, Ewa Bem, Sistars, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Kasia Cerekwicka, Robert Janson i wielu innych. Od co najmniej 10 lat poszczególni członkowie grupy pracują przy większości znaczących festiwali oraz muzycznych produkcji telewizyjnych. Gdyby zsumować ilość albumów, na których wystąpili lub które współtworzyli, ich liczba przekroczyłaby 200. POLUZJANCI mają w swoim  dorobku kolekcjonerski dziś album „ Tak po prostu” (osiągający na aukcjach internetowych zawrotne ceny). 11 lutego 2010r. w sklepach pojawił się długo wyczekiwany album „Druga płyta”. Promuje go singiel „Prosta piosenka”.

bilety: 20 zł na przedsprzedaży; 25 zł – przed koncertem w klubie muzycznym Alibi

przedsprzedaż biletów od 8 listopada 20010r.: sieć sprzedaży Eventim, Empik, ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x