Coś drgnęło w sprawie mostu

most wschodni

20 firm zgłosiło chęć sfinansowania i budowy mostu na Biskupin w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest wśród nich osiem banków, reszta to firmy drogowe

Miasto ogłosiło, że szuka partnerów do wybudowania, sfinansowania i zarządzania inwestycją, w ramach której powstanie droga dwujezdniowa o długości prawie 4 km oraz nowe wiadukty, mosty i skrzyżowania. Ogłoszenie ukazało się niespełna dwa tygodnie temu.

– Chcieliśmy zbadać rynek, czy w ogóle jest zainteresowanie tego typu inwestycją – tłumaczy Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miasta. – Okazało się, że to zainteresowanie jest bardzo duże. Zgłosiło się 20 firm, w tym banki i firmy budowlane. Teraz będziemy wysyłać do nich informacje na temat tego, na czym miałaby polegać nasza ewentualna współpraca. Na początku czerwca spotkamy się z inwestorami, by porozmawiać, czego oczekujemy przy realizacji tej inwestycji i poznać na jakich warunkach firmy są gotowe zaangażować się w tę inwestycje.
Wybór partnerskiej firmy powinien nastąpić w pod koniec tego roku.

W ramach projektu o nazwie „Budowa mostu Wschodniego we Wrocławiu” powstać ma nowe połączenie między ul. Krakowską a Mickiewicza i Paderewskiego. Inwestor będzie musiał wybudować m.in. most przez rzekę Oławę o długości 340 metrów, estakadę (310 metrów) oraz most nad Odrą (380 metrów). Realizacja projektu, jak szacuje miasto, kosztować będzie ponad 464 mln zł netto (około 117 milionów euro).

Z uwagi na położenie planowanej trasy magistrat nie przewiduje wprowadzenia jakichkolwiek opłat dla kierowców za korzystanie z wybudowanej infrastruktury drogowej.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x