Święto społeczników – XX-lecie samorządu osiedlowego

XX lecie samorządu osiedlowego Wrocław

Dzisiaj w tj. 2 grudnia, w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia przed cały dzień odbywa się konferencja z okazji XX-lecia wrocławskiego samorządu osiedlowego. Święto „społeczników” osiedlowych rozpoczęło się o godzinie 10.

Organizatorem wydarzenia jest Rada Miejska Wrocławia, na które zaproszeni zostali obecni i dawni działacze osiedlowi, ludzie którzy współtworzyli Rady Osiedli w 1991r. oraz ci, którzy opracowywali zręby prawne sankcjonujące ich działalność.

Konferencja ma wyraźne dwie części. Pierwsza ma charakter historyczny – mamy nadzieję powspominać ludzi i zdarzenia sprzed 20 lat, ale chcemy także zobaczyć w jaki sposób zmieniały się przepisy prawa mające ogromny wpływ na statuty wrocławskich osiedli. Druga część konferencji będzie debatą poświęconą kierunkom zmian w tych jednostkach samorządu, które są najbliżej mieszkańców. Wezmą w niej udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, ruchów miejskich, samorządowcy i urzędnicy. To dobra okazja do podsumowania dorobku wrocławskich osiedli, a także do dyskusji, która powinna zarówno umożliwić wymianę poglądów jak i przybliżyć Wrocław do wypracowania spójnej koncepcji dotyczącej nie tylko reformy jednostek pomocniczych gminy, ale i aktywizacji mieszkańców w miejscach w których mieszkają.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x