Spotkanie w Radzie Osiedla.

W siedzibie Rady Osiedla Biskupin, Sępolno i Dąbie – Bartoszowice zorganizowano trzecie już spotkanie przedstawicieli środowiska lokalnego z Policją i Strażą Miejską. Cel to budowanie partnerstwa lokalnego na rzecz mieszkańców dzielnic Plac Grunwaldzki, Sępolno, Biskupin oraz partnerstwa na rzecz rozwoju współpracy podmiotów środowiska lokalnego.

W debacie środowiskowej uczestniczyli między innymi przedstawiciele:
Policji ze Śródmieścia, Straży Miejskiej, MOPS-u, Rad Osiedli, Zespołu Szkół nr 9, Gimnazjum nr 19, Fundacji Emsa i Sancta Familia oraz Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego. 

Podczas spotkania skoncentrowano się na stworzeniu bazy zasobów reprezentowanych przez nas instytucji, wymianie doświadczeń i prezentacji własnych mocnych stron i możliwości działania.

Taka wiedza w przyszłości pozwoli na szybką i sprawną reakcję na wyłonione na ostatnim spotkaniu obszary problemowe jak również pozwoli budować strategie działania adekwatnie do zdiagnozowanych potrzeb.

Zostały również zaprezentowane mapy graficznie wykonane zasobów środowiska lokalnego sporządzone przez MOPS i Rady Osiedla, które zostaną również udostępnione dla mieszkańców.

Spotkania tego typu mają niewątpliwie wpływ na poprawę przepływu informacji między podmiotami środowiska lokalnego a mieszkańcami co w konsekwencji prowadzi do szybkiego rozwiązywania problemów oraz poprawą bezpieczeństwa mieszkańców.
Zaplanowano już kolejne spotkanie na 4 marca, które tym razem odbędzie się w Gimnazjum Nr 19 przy ul. Dembowskiego 39.

 

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x