Zaprosili nas … Dni Walonii i Brukseli we Wrocławiu

Port Lotniczy Wrocław i Ambasada Królestwa Belgii w Polsce zapraszają na Dni Walonii i Brukseli, które potrwają na terenie lotniska od 15 do 17 lutego 2010 r. Pasażerowie będą otrzymywać w tych dniach informacje o atrakcjach turystycznych regionów oraz o połączeniach lotniczych Wrocław-Bruksela Charleroi.

W poniedziałek 15 lutego o godzinie 12 w budynku zarządu Portu Lotniczego Wrocław rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem Maxima Woitrin, Radcy Ekonomicznego i Handlowego Regionu Walonii przy Ambasadzie Królestwa Belgii w Polsce oraz Dariusza Kusia prezesa Portu Lotniczego Wrocław.Tematem konferencji będzie między innymi współpraca z regionami Brukseli i Walonii w kontekście uruchomienia we Wrocławiu Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego.

 

Parlament Europejski otworzy swoje biuro we Wrocławiu w 2011 roku tuż przed polską prezydencją w Unii Europejskiej. Przy wyborze siedziby brano pod uwagę między innymi infrastrukturę lotniczą. Wrocław ma połączenie lotnicze z portem Bruksela Charleroi, oddalonym od centrum Brukseli o 46 kilometrów. Samoloty kursują na tej trasie trzy razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę i niedzielę.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji prasowej.

Więcej informacji

Sylwia Chmielarz

Profit Communications

schmielarz@profitcomms.pl

+48 512 036 303

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta. Oferuje połączenia z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. W marcu tego roku dzięki liniom Ryanair Wrocław zyska regularne loty do Bolonii i Oslo-Rygge, a w czerwcu – do Malagi. Drugi nisko-kosztowy przewoźnik, Wizz Air wiosną 2010 r. otworzy bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Wrocław i zacznie latać do Mediolanu-Bergamo, Bolonii-Forli, Eindhoven, Cork i Doncaster Sheffield. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław wzbogaci się o nowy terminal. Jego początkowa przepustowość wyniesie ponad 2 mln pasażerów, docelowo będzie można tam obsłużyć 7 mln osób.

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x