Technologia 4D – przyszłość kina?

Jeszcze nie tak dawno technologia 4D była zarezerwowana wyłącznie dla produkcji, które zostały przygotowane specjalnie do odbioru w ten właśnie sposób. Chociaż zabawa trwała w najlepsze, produkcjom bardzo często brakowało fabuły, wartkiej akcji czy jakiegokolwiek głębszego przesłania. Tendencja ta stała się przeszłością w momencie dopuszczenia do kin 4D największych, aktualnych produkcji filmowych.

Spędzanie czasu na sali kinowej to jedna z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu. W sposób znaczący przyczyniają się do tego współczesne technologie, które wzmacniają doznania i oferują niezapomniane emocje. W jaki sposób nowoczesne technologie przyczyniają się do wzmacniania przeżyć? Wystarczy wziąć pod lupę technologię filmową 4D. Od niedawna zwykły filmowy seans można odbierać w pięciu wymiarach, co w sposób zasadniczy zmienia podejście do tematu filmu oglądanego na srebrnym ekranie.

Trójwymiar to przeżytek?

Początki technologii 3D przyniosły powrót widzów do kin. Specjalne okulary i trójwymiarowy obraz całkowicie odmieniły wygląd współczesnego kina. Punktem kulminacyjnym był rok 2009, kiedy do kin wkroczył niesamowity „Avatar”. Dopracowany pod każdy względem, specjalnie przygotowany pod trójwymiarowy odbiór sprawił, że technologia 3D na dobre zagościła w kinach i stała się ponadto znanym chwytem marketingowym dla twórców wielu produkcji. Idealnym przykładem udanej produkcji w trójwymiarze jest także film „Grawitacja”, bardzo dobrze przyjęty przez krytykę i widzów (o czym świadczą wyniki kasowe). Nic tak nie zachęca do pójścia do kina, jak dopracowana, niebanalna produkcja w 3D. Jednak jak wiadomo technologia ma to do siebie, że nie lubi stać w miejscu. To, co jeszcze pięć lat temu wywoływało wypieki na twarzach, dzisiaj staje się codziennością. Efektem tego jest coraz częściej przypominająca o sobie technologia 4D.

Choć samo 4D jest znane od lat, to dzisiaj przeżywa swój renesans. Powodem tego jest przeniesienie do sal z technologią 4D największych hitów kinowych. Wcześniej we wspomnianej technologii można było oglądać wyłącznie specjalnie przygotowane filmy, które przeważnie nie zachwycały fabułą, ani nie oferowały głębszych przeżyć. Dlaczego 4D stanowi krok naprzód w technologii kinowej?

4D – doskonałe źródło rozrywki

Technologia 4D coraz częściej jawi się jako bezpośredni następca trójwymiaru. Podejście całkiem oczywiste. Traktując kino jako źródło rozrywki, widzowie wciąż poszukują nowych doznań, a kino 4D jest im w stanie to zagwarantować. Idealnie wyglądający w trójwymiarze „Avatar” jeszcze lepiej będzie się prezentować na salach, które działają na wszystkie zmysły człowieka. Technologia 4D bez wątpienia stanowi milowy krok naprzód w dziedzinie kinowej technologii. Odbiorca staje się uczestnikiem wydarzeń w oglądanej produkcji i właśnie to jest największą atrakcją kina w czterech wymiarach.

artykuł sponsorowany

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x