Ul.Skłodowskiej-Curie bliżej przebudowy

Oczekiwana przebudowa ulicy Skłodowskiej-Curie powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jest na to duża szansa ponieważ Wrocławskie Inwestycje opublikowały właśnie wyniki przetargu. Postępowanie przetargowe wygrała firma Skanska.

Wprawdzie trzeba jeszcze kilka dni odczekać na ewentualne odwołania od tego wskazania, jednak w spółce WI liczą, że w przyszłym tygodniu będzie można podpisać kontrakt na przebudowę. – Wtedy wykonawca powinien przedstawić pierwsze założenia co do harmonogramu robót. Chcielibyśmy by rozpoczęły się one jeszcze w tym roku – mówi rzecznik WI Marek Szempliński. Realny termin rozpoczęcia realizacji to przełom listopada i grudnia.

Przypomnijmy, zadanie dotyczy odcina ulicy Skłodowskiej-Curie między ulicą Norwida a mostem Zwierzynieckim. W ramach planowanej inwestycji  po poszerzeniu drogi ma być wydzielone torowisko tramwajowe, ale przy zachowaniu układu po dwa pasy ruchu w każdą stronę na jezdni. Mają być wyremontowane wszystkie znajdujące się pod drogą sieci.

Co ważne ruch ma usprawnić nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Wyspiańskiego. Powstać mają też  nowe przystanki tramwajowe, chodniki wśród zieleni czy, dotąd w ogóle nie istniejące, ścieżki rowerowe. Wartość zadania to prawie 20 mln zł. Wszystkie prace powinny być zrealizowane do lata 2014 r.

Miasto przygotowując się do tej inwestycji zleciło remont torowiska przy ul.Mickiewicza. Do tej pory służyło jako tor techniczny, ale po remoncie to tamtędy tramwaje będą jeździły omijając rejon mostu Zwierzynieckiego. Dzięki temu mieszkańcy Biskupina nie zostaną odcięci od transportu szynowego. W trakcie remontu na pewno zostanie uruchomiona także autobusowa komunikacja zastępcza.

źródło: www.wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x