Linie Lotnicze Lufthansa z Wrocławia

Lufthansa to nazwa regularnych, narodowych, niemieckich linii lotniczych. Linie te powstały w roku 1926, w wyniku połączenia dwóch firm:  Deutsche Aero Lloyd i Junkers Luftverkehr i od tamtej pory działają nieprzerwanie aż po dzień dzisiejszy. Główna siedziba firmy znajduje się w Kolonii, zaś główna baza lotniskowa we Frankfurcie nad Menem, w Niemczech. Okres działań wojennych zmusił firmę do zawieszenia swojej działalności, która na powrót uruchomiono dopiero w połowie lat pięćdziesiątych, odkąd stała się największym, narodowym przewoźnikiem lotniczym Niemiec. Dodatkowo w porcie lotniczym w Monachium linie te posiadają własny terminal pasażerski, dzięki czemu również to lotnisko w części przynależy do linii. Linie lotnicze Lufthansa oferują tanie loty z Wrocławia do Dusseldorfu, Monachium, Frankfurtu.

Pierwotna nazwa firmy brzmiała Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft i dopiero od roku 1993 została ona zmieniona na obecnie brzmiącą, a która miała oznaczać związek powietrzny średniowiecznych miast europejskich, skupiających się nad Bałtykiem i Morzem Północnym. Linie Lufthansa należą do sojuszu lotniczego Star Aliance, skupiającego największe firmy transportu lotniczego. Wraz z wejściem na rynek tanich linii lotniczych, które zrewolucjonizowały niejeden rynek lotniczy, także i linie Lufthansa chcąc sprostać tej konkurencji, uruchomiły swoje własne tanie linie lotnicze pod nazwą Germanwings, działające na rynku po dzień dzisiejszy. Dbając nieustannie o swoich klientów, linie Lufthansa nieustannie dbają o jakość świadczonych usług transportowych, a w tym głównie o ich innowacyjność, bezpieczeństwo, a także użyteczność.

Połączenia lotnicze obsługiwane są u tego przewoźnika przez wysokiej jakości flotę, spełniającą najwyższe standardy jakości, w skład której wchodzą głównie maszyny: Boeing, Airbus, MD oraz CRJ. Bilety lotnicze na loty i przeloty  liniami Lufthansa nabywać można zarówno w sposób bezpośrednio, nabywając je u pośredników sprzedaży, bądź też pośrednio z wykorzystaniem strony internetowej przewoźnika. Dla swoich klientów przewoźnik uruchomił także specjalny program lojalnościowy Miles&More umożliwiający pasażer zdobywania punktów za każdy przelot tymi liniami, a następnie ich wymianę na dalsze obniżki, rabaty, bądź inne usługi dodatkowe. Ponadto za pośrednictwem strony internetowej linii pasażerowie mają dostęp do wielu różnych usług, świadczonych przez grupę Lufthansa.

Siatka połączeń tego przewoźnika jest bardzo bogata i obejmuje swym zasięgiem wszystkie zakątki świata. Także w Polsce swoje usługi transportowe świadczy ten przewoźnik, w portach lotniczych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku i Rzeszowie. Tanie bilety lotnicze z Wrocławia linii Lufthansa, Germanwings, Ryanair, Wizzair oraz innych przewoźników z można nabyć poprzez infolinię lub stronę internetową kupując je online np na www.SkyPartner.pl czy też eSky.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x