Kładka przy zoo będzie zamknięta

fot. wroclaw.pl

Przez 3 miesiące zamknięta będzie kładka dla pieszych przy ul. Wróblewskiego. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zlecił remont mocno zniszczonej przeprawy w okolicach Hali Stulecia.

– W zakres prac remontowych wchodzi remont płyty pomostu i poprzecznic, renowacja schodów, naprawa podpór kładki oraz wzmocnienie dźwigarów głównych – wylicza Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Do tego robotnicy wykonają odwodnienie kładki, zabezpieczą powierzchnię powłoką antygraffiti i pokryją kładkę antypoślizgową nawierzchnią.

Jeszcze w grudniu tego roku kładka powinna być udostępniona dla ruchu pieszych.

Remont pierwszej kładki był wykonywany dwa lata temu. Przeprawy wybudowano w 1926 r., to bliźniacze konstrukcje o długości 69,2m i szerokości 6m.

Zamknięcie zaplanowane jest na sobotę 14 września.  – Na razie kierowcy i pasażerowie nie odczują zupełnie skutków remontu – mówi Ewa Mazur.

– W miarę postępowania prac mogą się jednak pojawić zwężenia pasów ruchu oraz czasowe wyłączenia komunikacji tramwajowej. Szczególnie w trakcie realizacji robót na spodzie konstrukcji, które wymagać będą wyłączenia napięcia w trakcji – dodaje rzecznik prasowa ZDiUM.

Wykonawcą remontu jest spółka Polskie Mosty. Koszt inwestycji to 644 000 zł.

zródło: wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x