Zatrzymany za napady na kobiety

12 czerwca 2011 roku po północy, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali 27 – letniego łodzianina, podejrzewanego o szereg rozbojów i kradzieży, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach we Wrocławiu.

W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie telefony komórkowe. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że pochodziły z przestępstw.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Wrocław Śródmieście udowodnili zatrzymanemu 12 napadów rabunkowych oraz kradzieży, do jakich doszło w czerwcu 2011 roku.

Sprawca napadał późnym wieczorem lub nocą. Jego ofiarami były kobiety poruszające się samotnie. Wyrywał im torebki. W niektórych przypadkach stosował wobec nich przemoc fizyczną.

Jego łupem padały telefony komórkowe oraz pieniądze. Skradzione torebki dokładnie sprawdzał i zabierał wszystko, co jego zdaniem bylo cenne. Torebki wyrzucał.

Do rozbojów i kradzieży dochodziło na terenie Śródmieścia, Krzyków oraz Starego Miasta.

Okazało się, że 27 – latek pod koniec kwietnia 2011 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże, rozbój i wymuszenia rozbójnicze.
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych zdarzeń.

Za kradzież grozi kara do 5, natomiast za rozbój – do 12 lat pozbawienia wolności.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x