Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Hala Stulecia

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o 17 włamań do samochodów na terenie miasta. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Teraz zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamywał się do samochodu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Wrocławia.

Do zatrzymania doszło na jednym z parkingów w okolicy Hali Stulecia. Mężczyzna został zauważony przez policjantów, gdy wybił szybę w samochodzie, a następnie chciał ukraść pozostawioną wewnątrz nawigację. Na widok biegnących w jego kierunku funkcjonariuszy próbował jeszcze zbiec z miejsca przestępstwa, jednak po chwili był już w rekach policjantów. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych w sprawie materiałów i ich szczegółowej analizy, funkcjonariusze zatrzymanemu mężczyźnie udowodnili jeszcze 16 innych włamań do pojazdów na terenie miasta. Jego łupem najczęściej padał pozostawiony wewnątrz sprzęt elektroniczny m.in. nawigacje samochodowe, laptopy oraz radia CB. Wobec mężczyzny sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okras 3 miesięcy.

Zatrzymanemu za włamania do samochodów i kradzieże mienia, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Łukasz Dutkowiak/Dolnośląska Policja

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x