Władze AWFu chcą sprzedać budynek Hotelu Olimpia

Hotel Olimpia

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłosiła wczoraj ustny przetarg na sprzedaż gruntu wraz z budynkiem Hotelu Olimpia, znajdującego się w Kompleksie Stadionu Olimpijskiego.

Hotel Olimpia na sprzedaż

Cena wywoławcza przekracza 4 mln zł i dotyczy gruntu o powierzchni 0,5h i nieruchomości o powierzchni całkowitej ponad 1200m2.

Obiekty towarzyszące w granicach działki to owalny basen w części południowo – wschodniej, pergola konstrukcji drewnianej biegnąca półkoliście od narożnika budynku w kierunku granicy zachodniej, utwardzony parking dla samochodów osobowych przy zachodniej ścianie szczytowej budynku, tereny zieleni niskiej, kompleks zieleni ze starodrzewiem w północno – zachodnim narożniku działki. Najbliższe sąsiedztwo hotelu stanowią budynki dydaktyczne i techniczne oraz stadion główny od strony północnej, tereny zieleni od strony zachodniej i obiekty sportowe, w tym kryta pływalnia od strony południowej.

Zaprojektowany przez słynnego architekta

Budynek został wybudowany w roku 1933 a zaprojektowany przez niemieckiego architekta Richarda Konwiarza, który do zakończenia wojny tworzył głównie we Wrocławiu. Ten słynny architekt na swoim koncie posiada projekty innych znanych obiektów we Wrocławiu m.in: Stadion Olimpijski, Basen otwarty (które zostały nagrodzone na Olimpiadzie w Los Angeles w 1939 roku brązowym medalem), obecnej głównej bramy ZOO, kładki przy ZOO czy projekt przebudowy Wrocławia.

więcej informacji: aktualność o przetargu

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x